28.07.201813:50
Naiste esikolmik (Foto: Võrumaa Spordiliit)
Neljapäeval toimus Tamula rannas viimane Coop Maksimarket Võrumaa rannavõrkpalli karikavõistluste etapp noortele, kui taaskord jäi osavõtt kesiseks. Lisaks selgusid Võrumaa meistrid naiste ja meeste arvestuses. 
 
Noorte etapil osales vaid kaks U-14 vanuseklassi tüdrukute paari. Marta Tali ja Mirtel Kuuse ning Liisa Provotorov ja Hanna Provotorov võtsid omavahel mõõtu ühes täispikas mängus, mille võitsid kahes järjestikuses geimis Tali ja Kuuse. Sellega sai noorte karikasarjale joon alla tõmmatud, kuid järgmisel pühapäeval mängitakse noorte vanuseklassides välja Võrumaa meistritiitlid. U-14 ja U-16 vanuseklass alustab alates kella 15-st ning U-18 ja U-20 alates kell 18-st.  
 
Täiskasvanute meistrivõistlustel osales 10 mees- ja 8 naispaari. Naised jaotati kahte neljaliikmelisse alagruppi. Esimesest alagrupist väljusid võitjatena Anett Hollas ja Salme Adeele Hollas ning nende järel Hanna-Liisa Ilves ja Brita Saare. Teise alagrupi võitsid Margot Pähn ja Marcella Raud, nende järel jõudsid poolfinaali ka Annabel Huik ja Kaidi Kattai. Poolfinaalides läksid vastamisi alagruppide esimesed-teised. Nendest duellidest väljusid võitjatena õed Hollased ning 2:1 mänguvõiduga Ilves ja Saare. Kolmanda koha mängu suutsid 2:1 tulemusega enda kasuks kallutada Huik ja Kattai. Nagu kõikides teistes vastasseisudes, olid õed Hollased edukad ka finaalmängus, kui 2:0 oldi üle Ilvesest ja Saarest. 

10 meespaari jaotati kahe-miinuse-süsteemi tabelisse. Plussringist mängisid ennast poolfinaali Steven Meilus ja Kaur Kattai ning Rauno Haidla ja Markus Maila. Miinusringist tulid neile vastu vastavalt  Helger Hääl ja Johann Olaf Lääne ning Jarek Jänes ja Gris Kallas, kes omakorda jätsid poolfinaalist välja vastavalt Ivo Tauli ja Janno Jõela ning Sten Maaski ja Janno Järvpõllu. Kui varasemalt lükkasid Meilus ja Kattai 2:1 võiduga Hääle ja Lääne miinusringi, siis seekord suutsid kohtumise sama tulemusega enda kasuks kallutada Hääl ja Lääne. Teises poolfinaalis alistasid Jänes ja Kallas 2:0 tulemusega Haidla ja Maila. Kolmanda koha mängus suutsid 2:1 resultaadiga edukamad olla Haidla ja Maila, finaalis võtsid napi 2:1 võidu Jänes ja Kallas. 

Naiste lõplik paremusjärjestus:
1. Salme Adeele Hollas - Anett Hollas
2. Hanna-Liisa Ilves - Brita Saare
3. Annabel Huik - Kaidi Kattai
4. Margot Pähn - Marcella Raud
5. Triin Ojasoo - Mariann Toots
6. Kätlin Käpa - Laura Kaur
7. Liis Kranich - Ragne Rahuoja
8. Marta Tali - Mirtel Kuuse
 
Meeste lõplik paremusjärjestus:
1. Jarek Jänes - Gris Kallas
2. Helger Hääl - Johann Olaf Lääne
3. Rauno Haidla - Markus Maila
4. Steven Meilus - Kaur Kattai
5. Ivo Taul - Janno Jõela
5. Sten Maask - Janno Järvpõld
7. Karl Kokka - Kristjan Sibul
7. Lauri Lehiste - Priit Tigane
9. Ingmar Juur - Mart Mandel
9. Martin Lukka - Rasmus Rohumets

 

Kommenteeri uudist

Võrumaa meistrid on õed Hollased ning Jarek Jänes ja Gris Kallas