22.07.201820:45

19. juulil toimus Tamula rannas viimane Coop Maksimarket Võrumaa rannavõrkpalli karikavõistluste etapp meestele ja naistele ning teist korda mängisid U-16 ja U-14 vanueklassi noored. Meeste turniiril osales 12 võistkonda, mis on selle suve rekord. Naisi mängis kaasa 6 ja noori eri vanuseklassides kokku 10 paari.

Noorteturniiril osales kolm poiste võistkonda U-14 ja U-16 vanuseklassis ning neli tüdrukute duot U-16 vanuseklassis, sealjuures üks paar U-14 vanuseklassis. Noored paigutati vastavalt vanuseklassidele alagruppidesse, kus kõik omavahel läbi mängisid. U-14 poistel kujunes turniir võrdsete võitluseks, kus kõik paarid said ühe võidu ja ühe kaotuse, kuid parem geimide suhe andis esikoha Joonah Marten Üprusele ja Simm-Marten Saadile. Teiseks tulid Mihkel Mustmaa ja Lauri Ruuder ning kolmandaks Kristofer Steven Kuldma ja Mathias Karu. U-16 vanuseklassis suutsid mõlemad vastased alistada ja esimeseks tulla Johann Mattias Üprus ja Joosep Kukk, teiseks mängisid ennast Jasper Frey ja Andri Adson ning kolmandaks Patric Mauer ja Markkus Mikk Müür. U-16 tütarlaste turniiril suutsid võrulannad Rosmarii Räim ja Emeli Tõnts geimigi loovutamata alistada kõik vastased ja võtta kindla esikoha. Neile järgnesid teisena Ere Viisitamm ja Anete Aurelie Aas, kolmandana Lisette Marie Tilk ja Karolina Siemer ning neljandana Pia Marii Leht ja Agnetha Katrina Eelrand.

Naised jaotati kahte alagruppi. Esimesest alagrupist väljusid võitjatena Kätlin Käpa ja Laura Kaur ning teisena Liis Karnich ja Haide Haring. Teises alagrupis tulid esimeseks Hanna-Liisa Ilves ja Brita Saare ning teiseks Merlin Paas ja Jaanika Jakobson. Alaguppide kolmandad mängisid omavahel viiendale kohale ning seal alistasid Triin Ojasoo ja Mariann Toots paari Annabel Huik - Kaidi Kattai. Poolfinaalidest väljusid võitjatena Paas ja Jakobson ning Ilves ja Saare. Kolmanda koha mängus alistasid Karnich ja Haring 2:1 tulemusega Käpa ja Kauri. Finaalis kohtusid juba eelnevalt alagrupis mänginud Ilves ja Saare ning Paas ja Jakobson. Kui alagrupis oli neist parem esimesena nimetatud paar, siis finaali suutsid napilt enda kasuks kallutada Paas ja Jakobson.

Meespaarid jaotati kahe-miinuse-süsteemi tabelisse. Plussringist mängisid ennast poolfinaali Reimo Alas ja Tõnu Leemet ning Steven Meilus ja Johann Olaf Lääne. Miinusringist tulid neile vastu vastavalt Jarek Jänes ja Gris Kallas, kes lülitasid veerandfinaalis konkurentsist paari Helger Hääl - Kaur Kattai, ning Olari Venno ja Martin Ruul, kes veerandfinaalis alistasid paari Sten Maask - Janno Järvpõld. Seega jõudis nelja parema hulka vaid üks Võru võistkond. Esimeses poolfinaalis mängisid Alas ja Leemet kahes geimis üle paari Jänes - Kallas. Teises poolfinaalis kohtusid turniiri jooksul teistkordselt Meilus ja Lääne ning Venno ja Ruul. Kui esimeses ringis lükkasid Meilus ja Lääne napi 2:1 võiduga Venno ja Ruuli miinusringi, siis teistkordselt kohtudes võtsid kindla võidu Venno ja Ruul ning sammusid finaali. Kolmanda koha mängus alistasid Meilus ja Lääne kahes geimis paari Jänes - Kallas. Finaal kujunes pingeliseks ja võitluslikuks ning punkt-punktis kulgenud vastasseisu suutsid lõpuks 2:1 tulemusega enda kasuks kallutada Venno ja Ruul.

Karikavõistluste kokkuvõttes oli meestest üldvõidu juba varem kindlustanud Jarek Jänes ja Gris Kallas. Viimase etpiga mängisid ennast teiseks Sten Maask ja Janno Järvpõld ning kolmandaks Priit Tigane ja Lauri Lehiste. Meeste sarjas oli kokku neli erinevat etapivõitjat, kaks võitu suutsid noppida üldvõitjad. Viimase etapiga võtsid naiste üldvõidu Hanna-Liisa Ilves ja Brita Saare, kes saavutasid kõigil kolmel osaletud turniiril teise koha. Teiseks tulid ainsana kõikidel etappidel osalenud Triin Ojasoo ja Mariann Toots ning kolmandaks Kätlin Käpa ja Laura Kaur. Naiste karikasarjas sai kõikidel etappidel võidurõõmu tunda erinev duo, kuid kaks korda said võidurõõmu maitsta Merlin Paas ja Reet Alas, kes osalesid erinevate paarilistega. Huvitava faktina jäi üldkokkuvõtte esikolmik sellel aastal etapivõiduta.

Meeste ja naiste karikasarjale on sellega joon alla tõmmatud. Neljapäeval mängivad noored viimase ehk kolmanda etapi ning mehed ja naised heitlevad Võrumaa meistritiitlile. Täpsem info Võrumaa meistrivõistlustel osalemiseks on nähtav SIIN

Korraldajate poolt suur tänu Coop Maksimarketile, kes oma toetusega rikastas kogu karikasarja auhinnalauda. Korraldajad loodavad kohtuda järgmisel aastal, seniks head rannailma ja jõudu järelejäänud rannahooajaks ning valmistumusel Võrumaa meistrivõistlusteks.