03.10.201912:45

  Uut hooaega alustab võrkpallientusiasti Tarmo Kajandi eestvõtmisel toimuv Volleri Neljavõistlus. 

  Võistluste peakoordinaatori Tarmo Kajandi sõnul on Võrkpalluri Neljavõistluse eesmärgiks mõõta noorsportlaste kehalist võimekust ja motiveerida neid iseseisvalt treenima. "Testiharjutusi peab saama treenida igal pool, omamata spetsiaalseid abivahendeid," kinnitab Kajandi ja lisab, et igal treeneril, kes tahab kuhugi jõuda, peavad olema kehalise võimekuse mõõtmiseks objektiivsed võrdlusandmed. "Muidu liigutakse treeningutel nagu siilid udus," ütleb ta. 

  Võrkpalluri Neljavõistlus koosneb joonejooksust, istudes topispalli viskest, hüpitsatega hüppamisest ja kõhulihaste harjutusest. 2. novembril Nõo spordihoones toimuvatel finaalvõistlustel lisandub veel ka hooga üleshüpe.

  I ringi viivad treenerid ja õpetajad läbi oma treeningrühmades ja organiseerivad võistlejate autasustamise. Kõik treenerid ja õpetajad saadavad võistluste protokollid tulemustega peakorraldaja Tarmo Kajandi meiliaadressile tarmo@popsport.ee hiljemalt 15.10.2019. 

  II ringi pääsevad iga vanuseklassi üldkokkuvõtte 10 parimat noormeest ja neidu. II ringi finaalvõistlused toimuvad Nõo Spordihoones 2.11.2019. Võistlejaid autasustatakse diplomite ja 1.-10. kohta eriauhindadega.

  Kõigi treenerite ja õpetajate vahel, kelle õpilased osalevad II ringi võistlustel, loositakse välja paar Asicsi võrkpallijalatseid. Parimaid treenereid ja õpetajaid autasustatakse Popspordi kinkekaartidega.

  Ehkki võistlused toimuvad 2001-2007 sündinud noortele, on treeneritel ja õpetajatel väga kasulik viia testimised läbi ka nooremates vanusegruppides. Nooremates vanusegruppides finaalvõistlusi ei toimu. Kõigi finaali mittepääsenute vahel loositakse 10 auhinda. "Saavutatud tulemused motiveerivad mängijaid harjutama, sest juba kevadel on uued võistlused," kinnitab Kajandi

  Võistluste juhend on leitav SIIN

  Kommenteeri uudist

  Volleri Neljavõistlus motiveerib noori võrkpallureid iseseisvalt treenima