06.12.201722:10

Kolmapäeval alustas oma teekonda rahvusvahelises konkurentsis ainsa Eesti klubina CEV Challenge Cupil osalev Pärnu Võrkpalliklubi. Pärnu esimeseks vastaseks on Küprose klubi Pafose Pafiakos ja võõrsil peetud avamängu võitis 3:1 (26:28; 25:22; 25:21; 25:17) Eesti klubi.

Avo Keele juhendatava Pärnu edukaimaks kerkis Taavet Leppik, kes kogus 16 punkti (+8), 14 punkti (+9) lisas Robert Juchnevic ja 12 silma (+5) Kevin Saar. Pärnu vastuvõtt oli 42%, rünnak 50%. Servil eksiti 13 korda, ent löödi koguni 11 ässa (neist 5 läks Markkus Keele arvele). Blokist kogunes punkte 6.

Pafiakose resultatiivseimad olid Kreeka koondise diagonaalründaja ja kaks leegionäridest nurgaründajat. Anstasios-Stamatios Aspiotis tõi 17 punkti (+8), Evandro Dias De Souza lisas 14 (+1) ja Ivan Todorovic samuti 14 punkti (+8). Küprose klubi vastuvõtt oli 47%, rünnak 48%.

Kordusmäng peetakse Pärnus 20. detsembril kell 19.00.

Kui Pärnu saab kordusmängus 2:3 kaotuse, viib ka see eesti klubi edasi. 0:3 ja 1:3 kaotuse korral selgitab edasipääseja kuldne geim. Seejuures läheb Pärnu ja Pafiakose võitja järgmises ringis kokku klubiga, mille ridades on kindlasti vähemalt üks eestlane. Nimelt tuleb vastane paarist Meneni Prefaksis (Rait Rikbergi koduklubi) ja Schönenwerd Volley (Kristo Kollo ja peatreener Rainer Vassiljev).

Mängu eelinfo:

Credit24 Meistriliigas hoiab Pärnu hetkel Saaremaa järel teist kohta. Pärnu on varasemalt eurosarjades tihe osaleja olnud, viimati tehti Euroopas kaasa hooajal 2015/2016, kui CEV Cupil kaotati Kreeka klubile Piraeuse Olympiakos ja langeti Challenge Cupile. Seal kaotati kaheksandikfinaalis kuldse geimiga lõppenud kohtumine Belgia klubile Meneni Prefaxis (kus hetkel pallimas Rait Rikberg).

Pärnu VK peatreener ütles mängu eel Õhtulehe ajakirjanik Karl Juhkamile: „Euromäng tõotab nii minule kui ka mängijatele huvitav tulla. Saame võrrelda, kus me oma Credit24 liigaga siis liigume, võrreldes muu maailmaga ja kui Küprosest jagu saame, siis saab võrrelda end Belgia või Šveitsiga.”

Küprose klubi on kohalikus liigas hetkel liidrikohal. Tegu on kolmekordse riigi meistriga, kes viimati krooniti tšempioniks aastal 2006. Eelmisel hooajal teeniti hõbe. Eurosarjades on osaletud varasemalt pikki aastaid, ent suurt edu pole saavutatud. Möödunud hooajal saadi Challenge Cupil 17. koht.

Pafiakose ridades on lisaks kohalikele meestele mitu korralikul tasemel leegionäri nagu serblasest ja brasiillasest nurgaründajad Ivan Todorovic ja Evendro Dias De Souza.

Kommenteeri uudist

Võimsalt servinud Pärnu alustas eurosarja võõrsilvõiduga