19.05.201721:10

Järgmisel nädalal startivaks MM-valiksarja kohtumisteks valmistuv rahvusmeeskond alistas sõprusmängus 3:1 (22:25, 25:16, 25:16, 25:22) Hispaania. Laupäeval kell 18:00 kohtuvad võistkonnad Kalevi spordihallis uuesti, pühapäeval kell 15:00 mängime Hispaaniaga ja kell 18:00 Venemaaga.

Tänase mängu üheks läbivaks jooneks oli kindlasti Raul Sepperi laul „Sein on ees”, milel Juss Haasma ühes kuulsas meelelahutussaates laiema publiku jaoks uuesti ellu äratas. Volleringkond teab aga juba mõnda aega, et see meloodia kaigub saalides pärast kodumeeskonna blokipunkti. Ja tänases mängus oli DJ-l põhjust seda ikka ja jälle lasta, kuna Eesti noppis sulustamisega koguni 18 (!) punkti. Neist kuus läksid Andri Aganitsa, viis Ardo Kreegi ja neli Kert Toobali arvele.

Lisame siia aga veel ühe ülivõimsa näitaja. Eesti võrkpallikoondise viimaste aastate käekirjaks on olnud positiivne mäng, mis tähendab omavigade miiniumini viimist. Pallingul patustati küll 20 korda, ent rünnakul tegutseti selles vallas alguses suisa imeliselt. Kolme esimese geimi peale ei tehtud mitte ühtegi (!) omaviga. Vaid neljandas tuli neid sisse neli tükki. Võimas on ka kogu võistkonna efektiivsusnäitaja (+36).

Samas matš algas meie jaoks üsna kurjakuulutavalt, kui Hispaania kõmmutas hea servi najal ennast esimeseks tehniliseks mõttepausiks 8:3 ette. Gaasipedaali lõunamaalased ei kergitanud ja juhtisid teiseks 16:9. Siis said sinisärgid aga aina enam mängu sisse ja hakkasid tasahilju lähemale nihkuma. Oliver Venno serviässa järel oli kaotusseis vaid 20:22 ja pärast Andrus Raadiku edukat rünnakut 21:23. Päris kätte me vastaseid avageimis aga siiski ei saanud.

„Alguses ehmatas vastaste üks serviseeria meid ära, ent õnneks saime esimese geimi lõpus oma asjad jooksma. Alates teisest geimist töötasid meie serv ja blokk väga hästi,” rääkis temporündaja Ardo Kreek.

Teises ja kolmanda geimi keskosadeks olid mänguohjad juba väga kindlalt meie käes, kui juhtisime vastavalt 16:10 ja 16:11. Neljandas said hispaanlased taas kaks kiiret servipunkti ja juhtisid 7:3, ent see oli ka kõik. Seis oli 8:10, kui esmalt kerkis ette kolme rahvusmeeskondlase „sein”, järgnes Robert Tähe edukas tagaliini rünnak, kaks serviässa Oliver Vennolt ja riburadamisi Eesti blokipunkte ning peagi juhtisimegi 15:10. Hispaanlased jõudsid veel paaril korral punkti kaugusele, ent Kreegi ja Toobali kahene blokk ja Kristo Kollo planeeriv serv, milllega Hispaania vastuvõtuosakond korralikult hakkama ei saanudki (lihtsalt üle võrgu mängitud kolmas puude maandus lõpuks audis), tõi meile 25:22 geimi- ja matšivõidu.

Koguni 68-protsendiliselt rünnanud Robert Täht tõi rahvusmeeskonnale 16 punkti, Ardo Kreek ja Oliver Venno lisasid 14, Andri Aganits kümme, kahes esimeses geimis mänginud Andrus Raadik viis, Kert Toobal ja mängu teises pooles Raadiku välja vahetanud Kristo Kollo neli. Lisaks käisid täna eestlastest väljakul Andres Toobal, kes tugevdas kahes avageimis korra blokki ja servivahetust pakkunud Timo Tammemaa.

Eesti rünnakuprotsent oli 49, hispaanlastel 40. Serviässasid lõime kuus, lõunamaalased neli. Vastuvõtul jäime lõpuks siiski alla. Näitajad vastavalt 48 ja 54.

„Eks mõni kaitses või blokis mängitud pall jääb ikka kripeldama, aga kui võrrelda eelmisel nädalal peetud kolme Portugali mänguga, siis üldpildis võib igati rahule jääda. Eelseisvad sõprusmängud annavad meile kindlasti veelgi enam mängulist kindlust,” võttis Kreek matši kokku.

Robert Tähe mängujärgset intervjuud saab kuulata SIIT ja Rainer Vassiljevi oma SIIT.

Algas tänasega ju ühtlasi rahvusmeeskonna tõeline mängumaraton, kus kuni 11. juunini seisab meil ees tervelt 15 kohtumist! Esimesed kolm on nädalavahetusel peetavad sõprusmängud, siis viis MM-valiksarja kohtumist ja siis kaks Maailmaliiga alagrupiturniiri, kus mõlemas on kolm mängu. Võrkpallifännide jaoks on eriti rõõmustav teadmine, et neist mängudest tervelt kaksteist peab rahvusmeeskond Kalevi spordihallis.

MM-valiksarja Euroopa tsooni teise ringi mängud toimuvad Kalevi spordihallis 24.-28. maini. Esimeses mängus on rahvusmeeskonna vastaseks kolmapäeval, 24. mail kell 18:00 Rumeenia. Lisaks kuuluvad kuueliikmelisse alagruppi Kosovo, Montenegro, Ungari ja Venemaa. Otsepääsme 2018. aastal Bulgaarias ja Itaalias toimuvale MM-finaalturniirile tagab üheringilise turniiri võitja, teise koha omanik jätkab MM-i pääsme püüdmist suvel valiksarja kolmandas ringis. Neile matšidele saab pääsmeid osta Piletilevist.

Maailmaliiga debüüdi teeb rahvusmeeskond 2. juunil Montenegros Hiina Taipei vastu. Lisaks mängime Balkani poolsaarel võõrustajate ja Tuneesiaga. Kodusel turniiril (9.-11. juuni) on meie vastasteks Katar, Kreeka ja Venezuela.