23.09.201911:10
Suurimad fännid. Foto: Gertrud Alatare

Eesti võrkpallikoondiste fännid on mitu aastat Euroopas endale nime teinud. Hollandis toimunud meeste Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril elas meie koondisele kohapeal kaasa 1500 toetajat. See pole märkamata jäänud ka Euroopa alaliidule ja nii pälvisid meie esifännid suure tunnustuse. 

Mõned fännid käivad meeskonda ja naiskonda toetamas pea kõikidel välismängudel ja koondislased on teinekord üllatunud, kui näiteks Horvaatias Varaždini hiigelsuures, ent tühjas mängusaalis on neid tervitamas sinimustvalge lipp ja ainsad fännid on eestlased. Need on Eesti vollekoondiste esifännid Merike Meriküla ja Priit Randpõld, kes on alati kohal ning toetavad omasid nii heas kui halvas.

"Kodus oleme Eesti meeste koondisele kaasa elamas käinud juba ei-tea-mis ajast. Esimest korda fännasime Eesti koondist Poolas 2017. aastal. Seal saadud üdini positiivne emotsioon nakatas niivõrd, et 2018. aastal järgnesid Tšehhi, Portugali, Läti ja Iisraeli reisid. Naisi sõitsime esimest korda ergutama Soome Hämeenlinna, edasi Sloveeniasse, Kreekasse ja Budapesti. Sel suvel jõudsime ka meeste kuldliiga mängule Horvaatias," rääkis Meriküla, kuidas kõik algas.

Küsimusele, mida fänniks olemine annab, vastas Meriküla: "Rahvuskoondistele kaasa elades tuleb see päris Eesti ja eestlase tunne peale ja see on nauditav. Lisaks on hea põhjus kuhugi reisida, midagi avastada ja maailmas ringi seigelda."

Eesti suurimad fännid on silma jäänud ka Euroopa Võrkpalliliidule (CEV) ja nii kutsus CEVi president Mr Aleksandar Boričić isiklikult nad EMi finaalmängule Pariisis.

Eesti Võrkpalli Liidu president Hanno Pevkur tunnustas samuti koondise toetajaid. "Kuigi meie meeskonna suvi pole olnud suurim õnnestumine, on meie fännid alati tippvormis ja toetavad mängijaid nii heas kui halvas," sõnas Pevkur.

Kommenteeri uudist

Video: CEVi president kutsus Eesti esifännid EMi finaalmängule