19.03.201922:50

Oliver Venno ja Istanbuli Galatasaray kohtusid täna CEV Cupi esimeses finaalmängus Itaalia tippklubi Trentino Itasega ning pidid vastu võtma kindla 0:3 (15:25, 15:25, 20:25) kaotuse.

Eestlasest diagonaalründaja tõi oma meeskonna resultatiivseimana 14 punkti (+12), realiseerides 23 tõstest 12 (52%), üks punkt lisandus servilt ja üks blokiga. Trentino edukaimad olid Luca Vettori ja Uros Kovacevic, kes mõlemad tõid 12 punkti.

Nii Vennot kui tema meeskonnakaaslasi vaevas täna ilmselt ka väsimus, sestnädalavahetusel pidas Galatasaray Türgi karikasarja mänge - veerandfinaali, poolfinaali ja finaali ehk viimase viie päeva jooksul oli tänane nende jaoks juba neljas kohtumine. Nii võib loota, et korduskohtumises näidatakse kodus paremat mängu. Et kahe mängu kokkuvõttes peale jääda, tuleb Galatasarayl kodus võita 3:0 või 3:1 ning olla seejärel parem ka kuldses geimis.

Korduskohtumine toimub Istanbulis 26. märtsil.

Mängu eel:

Poolfinaalis oli Galatasaray vastaseks tugev Venemaa klubi Kemerovo Kuzbass, kellele avamäng kaotati 1:3. Kodus peetud kordusmängus tõi Venno 33 punkti ning aitas meeskonna 3:1 mänguvõiduni ning enda kasuks keerati ka kuldne geim. Venno tunnistab, et poolfinaalseeria eel oli raske edu loota, ent ka avamäng õnnestus paremini, kui loodeti ja numbrid ehk näitavad. "Algul tõesti ei arvanud, et võime neid võita, aga juba Venemaal suutsime tegelikult päris hästi vastu hakata ja teadsime, et kodus on juba suurem võimalus neid hammustada. Ilmselt oli teine poolfinaal kogu meeskonna parim esitus sel hooajal, kõik asjad sujusid. Eks koduseinad toetasid ka kõvasti, 500-600 fänni oli kohal ja seda on rohkem kui tavaliselt meie mängudel," rääkis diagonaalründaja, kelle sõnul teevad meeskonna toetajad Türgi pallimängufännidele omaselt korralikult lärmi. "Muidugi on Trentino näol tegu väga tugeva vastasega, ent ka Kemerovo oli ju kindel favoriit ja tippmeeskond, aga me võitsime neid. Kordusmäng toimub taas meie saalis ja see on väga suureks eeliseks. Meie läheme ikka finaali võidumõtetega," lisas Venno.

Renee Teppan ja Belchatowi Skra lähevad homme Meistrite liiga veerandfinaali korduskohtumises vastamisi Peterburi Zeniidiga.Belchatow võitis Meistrite liiga veerandfinaali avamängu  3:1 (25:18, 13:25, 25:22, 25:18). Seljavaluga hädas olev Teppan sekkus episoodiliselt ja tõi 1 punkti. Kordusmäng Peterburis algab kolmapäeval kell 18.30, live-skoori näeb SIIT, otsepilti näitab Eurovolley.TV.