09.11.201915:40
  Väätsa koolis lastele nõu jagamas

  Reedel külastas Eesti Võrkpalli Liit koos Järvamaalt pärit võrkpallikuulsuste vendade Kert ja Andres Toobali ning treener Marko Metiga Väätsa ja Paide Hillar Hanssoo põhikoole.

  Õpilastele tehti näidistunnid, et äratada suuremat huvi võrkpalli vastu ja näidata õpetajatele, kuidas võrkpalli koolitundides võimalikult põnevalt õpetada. EVF tõi koolidele omalt poolt kingituseks võrkpalle, millele vennad Toobalid autogramme jagasid ja tublimad võrkpallilapsed said mälestuseks ka võrkpallitähtede poolt signeeritud mängusärke.

  Nii Väätsal kui ka Paides kogunes võimlatesse täismaja huvilisi – kui Väätsa põhikoolis pöörasid vennad Toobalid ja Mett põhitähelepanu algklasside õpilastele, siis Paides tegid promotunni juba Piret Reinfeldi treeningutel käinud tüdrukud ja poisid.

  Väätsas oli kohal ka Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann, kelle sõnul näitas EVF-i külaskäik nende valda, et võrkpalli näol on tegemist lapsi huvitava ja arendava alaga. „Vajame lastele eeskujuks selliseid kohalikke edulugusid, nagu on vendadel Toobalitel ette näidata,“ sõnas vallavanem.

  Väätsa kohalik võrkpallientusiast ja kehalise kasvatuse õpetaja Ilmar Mõttus hindas tipptegijate külaskäiku ainult soojade sõnadega: „Kõigil õpilastel on näod naerul ja kui kasvõi ainult üks laps pärast seda ettevõtmist hakkab aktiivsemalt sportima, läheb võrkpallitrenni või ükskõik mis ala trenni, on see ettevõtmine ennast kuhjaga ära tasunud.“

  Paide linnapea: Toobalid on Järvamaa parimad sportlased

  Paides EVF-i delegatsiooni tervitanud Paide linnapea Priit Värk rõhutas samuti eeskujude tähtsust laste jaoks. „Minu silmis on vennad Toobalid kahtlemata Järvamaa parimad sportlased,“ ütles võrkpallilembene linnapea, kes ka ise on kohalikus võrkpallielus kaasa löönud, näiteks kohalikke mänge kommenteerides.

  Paide treener Piret Reinfeld oli tippvõrkpallurite külaskäiguga üdini rahul ja rõhutas, et Paides pole viimase 25 aasta jooksul sellist lastele mõeldud eeskujude koju kätte toomist toimunud. „Kogu kool, kohalik ajakirjandus ja sotsiaalmeeida kihelevad, isegi kooli direktor küsis minult, et mis erilise sündmusega siin tegemist oli,“ kõneles Piret rahulolevalt.

  „Kui suutsime ka mõne õpetaja pöörata rohkem võrkpalli usku, on minul kindlasti lihtsam mõni laps trenni kutsuda,“ ütles kogenud treener ja tänas eraldi nii vendi Toobaleid kui ka Marko Metti lastes võrkpallipisiku levitamisel.

  Päeva intensiivne tempo ning laste ja õpetajate soe vastuvõtt imponeerisid ka päeva tähtedele. Eesti võrkpallikoondise kapten Kert Toobal rõhutas, et külaskäigu tegi tema jaoks eriliselt südamelähedaseks ja nostalgiliseks naasmine kunagistele koduradadele. „Nii Väätsas kui ka Paides käisime väikeste poistena mängimas ja ka sugulastel külas,“ ütles Kert ja lisas, et loodetavasti innustab nende kohalolek lapsi endisest rohkem võrkpalliga tegelema ja vähemalt seda ala jälgima. „Selliseid külaskäike tuleks teha tihedamini,“ oli Kert veendunud.

  Tema vend Andres lisas omalt poolt, et tore oli selliste motiveeritud ja särasilmsete lastega koos trenni teha. „Tore, et saime õpetusi jagada nii päris algajatele kui ka juba mitmeid aastaid trennis käinutele.“

  Kuidas saada kuulsaks võrkpalluriks? „Tehke algatuseks 10 000 ülaltsöötu“

  Talltechi naiskonna peatreener ja Reaalkooli kehalise kasvatuse õpetaja Marko Metti üllatas kohalike laste siirus ja tarmukus kõiges nõrkemiseni kaasa teha. Seda lõbusat naeru ja õppimist ühildades. "Kuulamine ja kuulmine on kaks eri asja,“ rõhutas Mett, toonitades lastele treeneri nõuannete jälgimisi ja meeldejätmise tähtsust. „Õilis üritus ja loodan, et sellised külaskäigud inspireerivad lapsi spordiga tegelema.“

  Lapsed küsisid ka hulgaliselt küsimusi nii reisimise kui ka kuulsaks võrkpalluriks saamise kohta. Selle viimase osas oli külalistel retsept varnast võtta. „Kõigepealt on vaja teha 10 000 ülaltsöötu,“ õpetas Mett. Vennad Toobalid lisasid omalt poolt, et pärast seda on veel vaja teha kümneid tuhandeid söötusid ja uks Eesti koondisse võibki saada avatud.

  EVF-i noortetöö arendusjuht Rando Soome kinnitas, et taolised külaskäigud jätkuvad ka edaspidi. „Meil on ambitsioonikas plaan igas vähemalt 500 elanikuga kohas võrkpallitrenn käima panna. Suur unistus, aga samm sammu haaval peame hakkama selles suunas liikuma,“ sõnas Soome ja lisas, et järgmistena külastavad Eesti tippvõrkpallurid Lõuna-Eestit.

  „Oleme peatselt Rõuges, Mõnistes ja Võru koolides, kuhu peaksid tulema Curtis Stockton, Mihkel Tanila ja Albert Hurt Bigbank Tartust ning Kertti Külm TÜ/Bigbank naiskonnast. Tunde tuleb läbi viima kogenud ja nimekas Argo Meresaar,“ kergitas Soome kardinat lähiaja plaanide eest.

   

  ERR-i videolugu:

   

  Paides Hillar Hanssoo põhikoolis Piret Reinfeldi lapsi motiveerimas

  Foto: Väätsa kooli ühispilt

   Paides Hillar Hanssoo põhikoolis Piret Reinfeldi lapsi motiveerimas

  Foto: Paides Hillar Hanssoo põhikoolis Piret Reinfeldi lapsi motiveerimas

  Võrkpallipäeval osalenute ühispilt Paides

  Foto: Võrkpallipäeval osalenute ühispilt Paides

   

  Kommenteeri uudist

  Vennad Toobalid käisid Järvamaa koolides näidistunde andmas