Kaasani Zeniit (Foto: Kaasani Zeniit)

Kolmandat korda järjest ja kaheksandat korda üldse tuli Venemaa tšempioniks Kaasani Zeniit. Kusjuures kolm vooru enne põhiturniiri lõppu, edestades tänaseks Moskva Dünamot üheksa punktiga. Pronksmedalile on lähedal veel üks paljukordne meister, Belgorodi Belogorje.

Olümpiaedu kordamiseks muudeti talvel superliiga juhendit: ära jäeti play-off mängud ja 14 meeskonda reastatakse kaheringilise võistluse lõppedes. Kolme nädala pärast seisab Zeniidil ees Euroopa Meistrite liiga finaalturniir, maa koondisel Maailmaliiga suurturniir. Nii Kaasani klubi kui Venemaa koondise peatreener on 49-aastane Valgevenest pärit Vladimir Alekno.

Zeniidi edu ei üllatanud kedagi. Priske rahakott on lasknud värvata maailma ühe tugevama nurgaründaja, kuubalase Wilfredo Leoni, hooaja teises pooles „ärandati” Novosibirskist koondise sidemängija, olümpiavõitja Aleksandr Butko ja muidugi kuulub ka peatreener kõige autoriteetsemate hulka. Alekno põhimureks on mängijate tervis: kas peab olümpia-aasta koormusele vastu või ei. Kurbi kogemusi on palju.

 

Zeniidi videokokkuvõte:

 

Kommenteeri uudist

Venemaa meister on jälle Kaasani Zeniit