On kuulda, et Venemaa koondis tuleb kontrollmängule Tallinnas mõnevõrra noorendatud koosseisus.

Mis oleks ka loomulik, sest teatas ju meeskonna uus peatreener Sergei Šljapnikov kohe pärast ametisse kinnitamist kavatsusest koondist noorendada ja suuremaks kasvatada. Tal ei jäägi muud üle, sest mängijaid peab jätkuma mitme kevadise ja suvise turniiri jaoks – nagu Eestilgi.

Seda huvitavamaks läheb. Eesti – Vene 21. mai kohtumine (kell 18 Kalevi Spordihallis) kujuneb maikuu naelaks. Eesti meeskond on piisavalt tugev külalistele vastupanu osutamiseks. Ka meie meeskond vajab praeguses faasis enesekindlust tõstvaid sooritusi ja kui juhtub hea päev olema, võib üht-teist juhtuma hakata. Järgmine kohtumine on 28. mail samuti Tallinnas, siis juba MM-i valikturniiri raames. 

Vene koondistel pole viimastel aastatel eriti hästi läinud – ei Maailmaliigas ega olümpiamängudel. Küll on koondise huvides meeskonnale vastu tuldud, n.ö töö käigus tšempionaadi juhendit muudetud, tugevatest turniiridest loobutud jms, isegi medal pole enam jõukohane olnud. Eriti õnnetult naaseti Rio olümpiamängudelt. Ka koondise sisekliimat pole põhjust esile tõsta. Sugugi kõik tippmängijad ei hooli kutsest koondisse, vaid olla suvel kauem pere seltsis. Vene võrkpallijuhid on isegi kaalunud ettepanekut kõrvalehoidjaid karistada, aga „ideest“ siiski loobunud.

Venemaa koondis saabub Tallinna laupäeval (20.06). Eile avaldas Šljapnikov koondisse kandideerijate täieliku nimekirja. Mängijaid on 25, enamik neist on koondise vormi varemgi kandnud, võõraid nimesid kirjas ei ole.

Kommenteeri uudist

Venelastega tuleb kaks mängu. Eestlased valmistuvad vastupanuks