11.01.202020:45
  Eesti U20 koondis Kosovos. Foto: cev.eu

  Eesti noormeeste U20 koondis alistas Kosovos toimuvate Euroopa meistrivõistluste valikturniiri esimeses ringis mõlemad alagrupivastased ning tagas sellega pääsu teise ringi.

  Eesti alagrupivastaseks olid Kosovo ja Šveits, eile saadi Kosovost jagu 3:0, täna alistati Šveitsi eakaaslased 3:1 (22:25, 25:23, 25:17, 25:16). Eesti meeskond tegutses täna väga ühtlaselt: 6 bokki kirja saanud Marx Aru kogus resultatiivseimana 14 punkti (+12), Timo Lõhmus lisas 13 punkti (+8), Tony Tammiksaar 12 punkti (+6), Märt Tammearu ja Sander Palang (5 blokki) kumbki 11 silma (efektiivsus +2 ja +5). Eesti vastuvõtt oli 52%, rünnak 51%, blokiga saadi 12 ja serviga 6 punkti (13 viga). Šveitsi edukaimana tõi Alexander Lengweiler 18 punkti (+14). Šveitsi vastuvõtt oli 47%, rünnak 45%, blokiga saadi 5 ja serviga 8 punkti (servivigu tehti 16).

  Eesti sai seega alagrupis esikoha ja tagas edasipääsu, homme kohtuvad omavahel Kosovo ja Šveits.

  Teises alagrupis mängivad Austria, Horvaatia ja Küpros. Aprilli lõpus ja mai alguses toimuvale teise ringi turniirile pääsevad mõlema alagrupi võitjad ja parim teise koha meeskond.

  Vaata tulemusi ja tabeliseisu.

  Avapäeval saadi kindlalt 3:0 (25:13, 25:17, 25:12) jagu võõrustajatest.Eesti meeskonna edukaim oli 20 punktiga (+16) Märt Tammearu, Timo Lõhmus lisas 11 (+6) punkti ning Tony Tammiksaar ja Marx Aru kumbki 7 silma (+4 ja +5). Eesti vastuvõtt oli 62%, rünnakuid lahendati 55-protsendiliselt, blokiga saadi 10 punkti ning servil löödi 10 ässa ja eksiti samuti 10 pallingul. Kosovo edukaim oli 7 punktini jõudnud Albin Rashica, Kosovo vastuvõtt oli 41%, rünnak 31%, blokipunkte kogunes 2, servil löödi 3 ässa ja eksiti 6 pallingul.

  Eesti meeskond mängis varalahkunud treeneri ja endise mängija Hendrik Kuriku mälestuseks Kosovo vastu mustas mänguvormis.

  Turniiri eel:

  Eesti meeskonna peatreener Toomas Jasmin ütles, et kindel siht on järgmisse ringi pääseda. "Absoluutselt, väiksemat eesmärki ei saa seada. Vastaste kohta pole videopilti õnnestunud saada ja nende kohta palju infot pole. Seega tuleb keskenduda oma asjadele, ise hästi mängida ja edasipääs kindlustada," rääkis Jasmin.

  Koondis sai kokku teisipäeval, kolmapäeval peetakse ka üks kontrollkohtumine TalTechiga. "Teisipäeval tegime ühe pallitrenni ja kolmapäeva hommikul jõusaali ning kolmapäeva õhtul peame kontrollmängu," rääkis juhendaja meeskonna ettevalmistusest.

  Enamik koondise tuumikust on hooaja jooksul mänguaega saanud Credit24 Meistriliigas. Koosseisu osas on ka mõned murekohad, diagonaalründaja Timo Ander Lõhmus oli vigastusega mõnda aega väljas ja pole eriti mängupraktikat saanud, teise diagonaalina on kaasas Kaur Erik Kais, kes on Pärnu VK ridades mängida saanud. "Nurkades on olukord hea, Märt Tammearu, Tony Tammiksaar ja Rasmus Meius on piisavalt meistriliigas mängida saanud, samuti põhisidemängija Richard Voogel. Tempomees Mattias Rahuoja jääb koju vigastust ravima, selles osakonnas on kaasas Marx Aru, Remo Torn ja Sander Palang. Lisaks kaks liberot Rauno Haidla ja Allar Keskülla," rääkis peatreener koosseisust.

  Noormeeste U20 koondise koosseis: Richard Voogel, Märt Tammearu, Rasmus Meius, Timo Ander Lõhmus, Markus Maila, Tony Tammiksaar, Allar Keskülla, Sander Palang, Marx Aru, Remo Torn, Rauno Haidla, Kaur Erik Kais. Peatreener Toomas Jasmin, abitreenerid Raigo Tatrik ja Raul Reiter, statistik/mänedžer Mihkel Sagar.

  Kommenteeri uudist

  U20 koondis alistas EM-valikturniiril ka Šveitsi ja pääses teise ringi