06.05.201815:05
2018. aasta Balti meister Selver Tallinn Spordikool

Nädalavahetusel toimusid Tallinnas Lilleküla Gümnaasiumis kuni 18-aastaste (sündinud 2001 ja nooremad) tütarlaste Baltimaade spordikoolide ja -klubide meistrivõistlused, millest võttis osa 12 võistkonda - viis Eestist, kolm Leedust ja neli Lätist. Põneva turniiri võitis Selver Tallinn Spordikool. 

Parima teise koha võistkonnana kolme alagrupivõitja kõrval samuti poolfinaali pääsenud Selver Tallinn Spordikool võitis kolmest alagrupimängust kaks, kui ainus kaotus tuli vastu võtta alagrupis kaotuseta jäänud Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikoolilt. Poolfinaalis mängis Selver 3:1 tulemusega üle B-alagrupi parima Kaunase Spordikool Startase ja finaalis 3:2 A-alagrupi parima Riia Võrkpallikooli I võistkonna, millega teeniti magus esikoht. Võitjad mängisid koosseisus: Susanna Apri, Nathalie Anett Haidla, Eva Liisa Kuivonen, Marily Lass, Elina Müürsepp, Grete Raie, Pille-Riin Raie, Birgit Tolli, Karmen Viinapuu, Gretel Suurkask, Ave Kuusk, Karolina Kibbermann ja treener Sten Esna. 

Alagrupis kõiki vastaseid, sealhulgas ka Selverit, 3:0 tulemusega võitnud Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikool jäi seejärel poolfinaalis Riia Võrkpallikooli I võistkonnale 0:3 alla. Poolfinaalkaotuse unustanud Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikool siiski medalita ei jäänud, olles pronksmedalimängus 3:1 resultaadiga üle Kaunase Spordikool Startasest. Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikool mängis koosseisus: Anna Gontsarova, Kadri Grüner, Elizabet Hraponova, Kiira Ivanova, Alesja Jagolnik, Lilia Malkov, Ragne Rahuoja, Elina Skuratovski, Arina Skuratovski, Anna Tam, Serafima Trofimova ja treener Anatoli Kuprijanovitš. 

Rakvere Spordikool lõpetas turniiri kuuendana, Jõhvi Spordikool seitsmendana ja Pärnu Spordikool kaheksandana. 

Parimad mängijad: Marily Lass (Selver Tallinn Spordikool), Alise Kjasile (Riia Võrkpallikool I), Arina Skuratovski (Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikool), Karolina Pravdinskaite (Kaunase Spordikool Startas), Karina Najmovic (Vilniuse Spordikool Tauras), Matilde Marie Loorits (Rakvere Spordikool), Moona Kilk (Jõhvi Spordikool), Lizet Tüvi (Pärnu Spordikool), Katrina Ivanova (MVS/Jurmala Spordikool), Gintare Autukaite (Spordikool Jonava KKSC), Evelina Rutkovska (Daugavpilsi BJSS) ja Evelina Balode (Riia Võrkpallikool II). 

Eelmisel aastal võitis Lätis Kuldigas toimunud turniiri Läti võistkond Daugavpilsi BJSS. Finaali jõudnud Salva/Kaarsilla Tartu saavutas hõbe- ja Spordiklubi Tats Tallinn pronksmedali. Rakvere Spordikool oli seitsmes ja Pärnu Spordikool kümnes. 

 

Alagrupid:

A-alagrupp

B-alagrupp

C-alagrupp

Riia Võrkpallikool I (Läti)

Kaunase Spordikool Startas (Leedu) Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikool
Vilniuse Spordikool Tauras (Leedu) Rakvere Spordikool
Daugavpilsi BJSS (Läti)
MVS/Jurmala Spordikool (Läti) Pärnu Spordikool Selver Tallinn Spordikool

Jõhvi Spordikool

Riia Võrkpallikool II (Läti) Spordikool Jonava KKSC (Leedu)

 

Ajakava ja tulemused:

A-alagrupp

Kuupäev Algusaeg     Tulemus
4. mai 14:00 Jõhvi Spordikool Riia Võrkpallikool I 1:3 
4. mai 15:30 MVS/Jurmala Spordikool Vilniuse Spordikool Tauras 1:3
4. mai 17:30 MVS/Jurmala Spordikool Jõhvi Spordikool 0:3
4. mai 19:00 Vilniuse Spordikool Tauras Riia Võrkpallikool I 0:3 
5. mai 11:00 Riia Võrkpallikool I MVS/Jurmala Spordikool 3:2 
5. mai 12:30 Vilniuse Spordikool Tauras Jõhvi Spordikool 3:0 

 

B-alagrupp

Kuupäev Algusaeg     Tulemus
4. mai 14:00 Pärnu Spordikool Rakvere Spordikool 1:3
4. mai 15:30 Riia Võrkpallikool II Kaunase Spordikool Startas  1:3 
4. mai 17:30 Rakvere Spordikool Kaunase Spordikool Startas  0:3 
4. mai 19:00 Pärnu Spordikool Riia Võrkpallikool II 3:1
5. mai 11:00 Kaunase Spordikool Startas  Pärnu Spordikool 3:0 
5. mai 12:30 Rakvere Spordikool Riia Võrkpallikool II 3:1 

 

C-alagrupp

Kuupäev Algusaeg     Tulemus
4. mai 14:00 Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikool Selver Tallinn Spordikool 3:0 
4. mai 15:30 Daugavpilsi BJSS  Spordikool Jonava KKSC 3:1 
4. mai 17:30 Selver Tallinn Spordikool Daugavpilsi BJSS  3:0 
4. mai 19:00 Spordikool Jonava KKSC Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikool 0:3 
5. mai 11:00 Daugavpilsi BJSS  Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikool 0:3 
5. mai 12:30 Selver Tallinn Spordikool Spordikool Jonava KKSC 3:0 

 

Poolfinaal-, 5.8. koha ja 9.-12. koha mängud

Kuupäev

Algusaeg

 

 

Tulemus

 

5. mai

16:00

Daugavpilsi BJSS Spordikool Jonava KKSC 2:3  9.-12. koht  

5. mai

16:00 

Riia Võrkpallikool II MVS/Jurmala Spordikool 2:3  9.-12. koht

5. mai

17:30

Vilniuse Spordikool Tauras Pärnu Spordikool 3:1  5.-8. koht  

5. mai

17:30 

Rakvere Spordikool Jõhvi Spordikool 3:2  5.-8. koht   

5. mai

19:00 

Riia Võrkpallikool I

Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikool 3:0  Poolfinaal

5. mai

19:00 

Kaunase Spordikool Startas Selver Tallinn Spordikool 1:3  Poolfinaal

 

Kohamängud

Kuupäev

Algusaeg

 

 

Tulemus

 

6. mai

10:00

Daugavpilsi BJSS  Riia Võrkpallikool II  3:2  11.-12. koht

6. mai

10:00

Spordikool Jonava KKSC MVS/Jurmala Spordikool 1:3 9.-10. koht

6. mai

10:00

Jõhvi Spordikool Pärnu Spordikool 3:0 7.-8.koht

6. mai

11:30

Rakvere Spordikool Vilniuse Spordikool Tauras 1:3  5.-6. koht

6. mai

11:30

Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikool Kaunase Spordikool Startas 3:1  3.-4. koht

6. mai

11:30

Riia Võrkpallikool I Selver Tallinn Spordikool 2:3  Finaal

 

Lõplik paremusjärjestus:

1. Selver Tallinn Spordikool (Susanna Apri, Nathalie Anett Haidla, Eva Liisa Kuivonen, Marily Lass, Elina Müürsepp, Grete Raie, Pille-Riin Raie, Birgit Tolli, Karmen Viinapuu, Gretel Suurkask, Ave Kuusk ja Karolina Kibbermann, treener Sten Esna)

2. Riia Võrkpallikool I (Läti)

3. Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikool (Anna Gontsarova, Kadri Grüner, Elizabet Hraponova, Kiira Ivanova, Alesja Jagolnik, Lilia Malkov, Ragne Rahuoja, Elina Skuratovski, Arina Skuratovski, Anna Tam ja Serafima Trofimova, treener Anatoli Kuprijanovitš)

4. Kaunase Spordikool Startas (Leedu)

5. Vilniuse Spordikool Tauras (Leedu)

6. Rakvere Spordikool

7. Jõhvi Spordikool

8. Pärnu Spordikool

9. MVS/Jurmala Spordikool (Läti)

10. Spordikool Jonava KKSC (Leedu)

11. Daugavpilsi BJSS (Läti)

12. Riia Võrkpallikool II (Läti)

Palusalu Spordiklubi/Tallinna Spordikool

Esikolmik

 

Kommenteeri uudist

Tütarlaste Balti meistriks tuli Riia ja Palusalu ees Selver Tallinn Spordikool