13.03.201912:55
Tartu Ülikool/Bigbank (Foto: skduo.ee)

Naiste Balti liiga põhiturniiril napilt esimeseks tulnud Tartu Ülikool/Bigbank mängis seejärel veerandfinaalis kahel korral üle Leedu naiskonna TK Aušrine. Volley.ee palus enne otsustavaid mänge kommentaari peatreener Kristjan Kaisilt, uurides, milliste eesmärkidega finaalturniirile minnakse. 

Ülee-elmisel hooajal nii põhiturniiril kui kokkuvõttes kolmanda koha saavutanud ning eelmisel aastal kuldmedali võitnud Tartu Ülikool/Bigbank kogus tänavu põhiturniiril 33 punkti, edestades ühe punktiga teiseks tulnud Riia Võrkpallikooli. Veerandfinaalseeria kahes mängus Aušrinele geimi ei loovutatud.

Juhendaja sõnul on finaalturniiril oodata tasavägiseid mänge. "Sarnaselt meestega pääsesid naiste Balti liiga finaalturniirile põhiturniiri neli esimest võistkonda, seega kergeid mänge turniiri otsustavas faasis enam ei ole. Füüsiline tippvorm on kõikidel kindlasti ajastatud eesolevaks nädalavahetuseks. Läti esiklubi Riia Võrkpallikool ja leedulannade Alytaus on mõlemad läbi hooaja stabiilselt mänginud ning saabuvad Tartusse esikohamõtetega. Madalamat eesmärki ei ole kindlasti ka meie naiskonnal ega TalTechil," rääkis Kais. 

Peatreeneri sõnul saab nädalavahetusel otsustavaks see, kes on vaimselt tugevam. "Selliste mängude puhul saab määravaks see, kes suudab nädalavahetusel vaimselt kõige tugevam olla ning enda mängu kõige paremini jooksma saab. Meie saame mängida kodusaalis ja loodame kodupubliku toetusele. Mul on hea meel, et kohtume poolfinaalis TalTechi naiskonnaga, sest see tähendab, et üks Eesti võistkond mängib kindlasti finaalis Balti liiga võidu nimel. Meie kindel soov on loomulikult ise poolfinaalist võitjana väljuda," lisas juhendaja. 
 
Tartlannade poolel on üks oluline puuduja. "Kõik mängijad peale vigastusest taastuva kapten Kertti Külma on nädalavahetusel rivis ja tahtmist täis tiitel koju jätta," lõpetas Kais. 

Tartu Ülikool/Bigbanki ja TalTech/Tradehouse'i vaheline poolfinaal saab laupäeval Tartu Ülikooli spordihoones alguse kell 13. Teises poolfinaalis on kell 16 vastamisi Riia Võrkpallikool ja Alytaus Prekyba Parama. 

 

Loe lisaks: TalTechi peatreener Marko Mett: saime eneseusku, et oskame küll

Kommenteeri uudist

TÜ/Bigbanki peatreener Kristjan Kais: soovime kindlasti finaali jõuda