01.11.201815:05
Tartu Ülikool/Bigbank (Foto: skduo.ee)

Naiste Balti liigas tulevad algaval nädalavahetusel platsile mõlemad Eesti võistkonnad, kes saavad punkte püüda kahes kohtumises. Mõlemat meie naiskonda saab mängimas näha Eestis. 

Laupäeval kell 16 läheb ainsana täiseduga jätkav Tartu Ülikool/Bigbank Põlva Mesikäpa Spordihoones vastamisi turniiritabeli kolmanda võistkonna TK Kaunas VDU-ga. Leedulannad on kahest mängust võitnud ühe ja kogunud neli punkti. TalTech/Tradehouse kohtub samal ajal kodusaalis teise Leedu esinduse Alytaus Prekyba-Paramaga. TalTech/Tradehouse hoiab turniiritabelis kuuendat ja Prekyba-Parama eelviimast seitsmendat kohta.

Pühapäeval kell 12 on koduvõistkonna TalTech/Tradehouse'i vastaseks TK Kaunas VDU, tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank mängib kell 13 koduses Tartu Ülikooli Spordihoones kevdise finaalivastase Prekyba–Paramaga. 

Tartu Ülikool/Bigbanki peatreener Kristjan Kais tõi välja mängude vähesuse. "Meie mängukalender enne eelseisvat Balti liiga nädalavahetust on olnud väga mängudevaene. Pärast Balti liiga mänge lätlannadega oktoobri alguses oleme pidanud vaid kaks võistlusmängu - Audentese SG/Noortekoondise (17. oktoobril) ja Famila/Võru Võrkpalliklubi (31. oktoobril) vastu. Ühest küljest oleme tänu sellele saanud treeningutel põhjalikumalt keskenduda tehnilistele detailidele ja kokkumängule, teisest küljest on viimasest võrdse vastasega mängust möödas peaaegu kuu aega," kommenteeris Kais.  

Kaisi sõnul on Leedu naiskonnad tugeva tasemega. "Mõlemad Leedu võistkonnad võitsid eelmisel hooajal Balti liigas medali, seega alahinnata vastaseid kindlasti ei saa. Laupäeval kohtume Kaunase naiskonnaga, kelle leedulannadest tuumik on meile eelmisest hooajast tuttav, lisaks mängib seal kolm välismängijat: Ukraina sidemängija, noor Gruusia nurgaründaja ja kogenud Valgevene keskblokeerija. Lisaks välismängijatele on võistkonna suurimaks punktitoojaks veel diagonaalründaja Ugne Lokyte. Pühapäevane vastane Alytaus on võrreldes eelmise aastaga rohkem muutunud. Möödunud hooaja leegionärid on lahkunud ja Leedu mängijatele on appi võetud kolm uut välismängijat, neist värskeim täiendus ukrainlannast sidemängija näol alles selle nädala alguses," lisas Kais. 

Juhendaja loodab edukat nädalavahetust. "Meie võistkonna seis on hooaja keskpaigale omane. Põlveoperatsioonil käis libero Mona Marandi, kes ei saa mõnda aega võistkonda aidata. Pisemate terviseprobleemidega on kimpus olnud veel mõned mängijad, kuid nädalavahetuseks on kõik ülejäänud loodetavasti mänguvalmis. Eesmärk on loomulikult mõlemad kohtumised võita ja Balti liiga eduseisu kindlustada. Samas anname endale aru, et meid ootavad ees rasked lahingud, kust võitjana väljub see, kes rohkem endast välja suudab anda. Oleme võitluseks valmis ja ootame nädalavahetuse vastasseise suure huviga, mängunälg on suur," lõpetas Kais. 

TalTech/Tradehouse`i peatreener Marko Mett ootab naiskonnalt head esitust. "Valgevene, Gruusia ja Ukraina välismängijatega tugevdatud Alytus ja Kaunas on traditsiooniliselt kõvad pähklid, kuigi alustasid Balti liigat mõnevõrra üllatuslikult 2:3 kaotusega Daugavpilsi miLATssi naiskonnale. Videopilti neist mängudest kahjuks ei ole ja siinkohal on meie liigal veel arenguruumi küllalt. Alytuse viimase hetke täiendus on Ukraina sidemängija Oksana Rusnachenko, kes üle-eelmisel hooajal Kaunase Balti liiga võitjaks tüüris ja eelmisel hooajal Jonavas palle ette viskas. Kaunase käekiri on mitmekülgne rünnak koos hea bloki- ja kaitsemänguga. Oleme vahepealsel ajal saanud korralikult treenida ning mänginud kolm mängu Famila/Võru Võrkpalliklubiga Eesti karika- ja meistrivõistluste raames. Tahame näidata oma poolehoidjatele oluliselt paremat mängupilti, kui seda oli kahes esimeses kodumängus Riia ja Jelgava vastu. Kas see on piisav, et kasvatada võidu- ja punktiarvet, näitab eesolev nädalavahetus. Igatahes saavad meie jaoks olema huvitavad mängud," rääkis Mett. 

 

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN

 

Ajakava:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
3.november 2018 kell 12:00 Riga VS SH Riia Võrkpallikool VK miLATss Live-skoor
3.november 2018 kell 16:00 Põlva Mesikäpa Hall TÜ/Bigbank TK Kaunas VDU Live-skoor
3.november 2018 kell 16:00 Tallinna Tehnikaülikooli spordihoone TalTech/Tradehouse Alytaus Prekyba Parama Live-skoor
3.november 2018 kell 17:00 Jelgava Sport hall 
Jelgava/LLU
Jonava KKSC-Achema Live-skoor
4.november 2018 kell 12:00 Zemgale Olympic Center 
Jelgava/LLU
VK miLATss Live-skoor
4.november 2018 kell 12:00 Riga VS SH Riia Võrkpallikool Jonava KKSC-Achema Live-skoor
4.november 2018 kell 12:00 Tallinna Tehnikaülikooli spordihoone TalTech/Tradehouse TK Kaunas VDU Live-skoor
4.november 2018 kell 13:00 Tartu Ülikooli Spordihoone TÜ/Bigbank Alytaus Prekyba Parama Live-skoor

Kommenteeri uudist

TÜ/Bigbank ja TalTech/Tradehouse mängivad leedulannadega