26.12.201515:40

Tänavune Eesti naiste karikavõitja on TTÜ/Tradehouse, kes alistas Pärnu spordihallis toimunud ülimalt põnevas finaalmängus Kohila Võrkpalliklubi 3:2 (18:25, 25:21, 25:23, 20:25, 15:10). Tegemist on ülikoolinaiskonna teise Eesti karikavõiduga, esimest korda triumfeeriti aasta tagasi.

Kohtumine kulges kui ameerika mägedel. Avageimis spurtis Kohila Julija Mõnnakmäe kolme järjestikuse serviässa najal kohe ette ja liidriohje enam ei loovutatudki. Viiginumbrid särasid tablool vaid korra (13:13). Teises geimis oli omakorda TTÜ kord 6:0 ette minna. Kohila jõudis küll korra punkti kaugusele (14:15), ent TTÜ vastas uue 4:0 minispurdiga. Kolmandas geimis tundus kõik taas vastupidises suunas liikuvat, kui Kohila läks otsustavatele hetkedele 23:17 eduseisus. Järgnes aga midagi müstilist, kus ülikoolinaiskond demonstreeris tõelist võitlejahinge. Reelika Raap pani järjest palle mängu ja punkte tuli nii TTÜ naiskonna õnnestumistest rünnakul ja blokis kui ka Kohila enda eksimustest. Kaheksa järjestikust punkti kallutasid geimi 25:23 TTÜ-le. Kohila võitis küll veel kindlalt neljanda geimi, ent viiendas oli juhtroll juba selgelt TTÜ käes. Juhiti nii 3:0, 5:2, 8:3, 11:5 kui 14:7. Matši lõpetas Mari-Liis Graumanni rünnakupunkt, mis tõi 132 minutit väldanud matši lõpuks tabloole numbrid 15:10.

"Kohila mängis hästi, aga suutsime otsustavatel hetkedel oma pallid ära lüüa. Üks võtmesõna oli ka võistkonnahing. Meil oli vahetusi võtta ja kõik, kes platsile tulid, andsid võitu oma panuse," rääkis võitjate parimana 18 punkti toonud Graumann. TTÜ peatreener Marko Mett lisas: "Meil oli täna platsil võistkond suurte tähtedega. Suutsime rohkem ära kannatada ja kolmanda geimi lõpp oli muidugi müstiline."

Kohila naiskonna juhendaja Peeter Vahtra tunnistas, et ei jäänud oma hoolealustega tänases mängus rahule. "Kõik sai alguse vastuvõtust. Kui pall oli korralikult käes, suutsime tõestada, et meil on ründevõimsust piisavalt. Neid olukordi jäi aga väheks. Mujalt ma põhjuseid ei otsi, oleme täiesti ise süüdi ja parem võistkond võitis," lisas ta.

Vastuvõtul oli TTÜ parem 57,4 vs. 42,2, rünnakul omakorda Kohila 40,3 vs. 31,3. Graumanni kõrval panustasid võitu enim punkte Erle Püvi (14) ja Reelika Raap (10). Kohila naiskonna resultatiivseimad olid Katerina Dudnikova (19) ja Eliise Peit ning Kertu Laak 15 punktiga. Samas lõi Laak 40 tõstest punktiks vaid kuraditosin ehk 32,5 protsenti.