20.02.201919:05
Tartu Ülikool/Bigbank (Foto: skduo)

Naiste Eesti meistrivõistlustel kohtusid täna turniiritabeli esimene Tartu Ülikool/Bigbank ja viies Tallinna Ülikool. Üllatust ei sündinud, kui favoriit Tartu saavutas kolm võidupunkti.

Kodusaalis mänginud Tallinna Ülikool jäi esimeses geimis tiitlikaitsjale kindlalt 11:25 alla. Hoopis tasavägisemaks osutus teine geim, milles võõrustajad kogusid 26 ja külalised 28 punkti. Kolmandas geimis olid tartlannad paremad 25:19 tulemusega, võttes nii 3:0 (11, 26, 19) võidu. Ka põhiturniiri esimeses ringis jäi TLÜ-l tartlannade vastu geimivõiduta.

Rünnakul head 57-protsendilist efektiivsust näidanud Jade Šadeiko panustas võitu üleplatsimängijana 20 punkti, Kadi Mägi assisteeris 8 punktiga. Marily Lass tõi koduvõistkonnale 13 ja Karolina Lõhmus 11 punkti. Kui blokis jäi TLÜ peale punktidega 7-6 ja pallingul 11-9, siis rünnakul oli selgelt edukam Tartu naiskond, näidates koduvõistkonna 27-protsendilise efektiivsuse vastu 46-protsendilist efektiivsust.

Põhiturniiri esikoha juba varem kindlustanud Tartu Ülikool/Bigbank on võitnud kõik senised 11 mängu, Tallinna Ülikool on nelja võiduga viies. Reedel kohtuvad Audentese spordihoones tabeli kolmas Saaremaa ja kolm kohta madalamal paiknev Audentese SG /Noortekoondis.

Naiste Eesti meistrivõistluste ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN.

Ajakava:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
20.veebruar 2019 kell 17:00 Sõle Spordikeskus Tallinna Ülikool TÜ/Bigbank 0:3 (-11, -26, -19)
22.veebruar 2019 kell 19:30 Audentese SH Saaremaa Audentese SG /Noortekoondis Live-skoor
23.veebruar 2019 kell 16:00 Kuressaare SH Saaremaa TalTech/Tradehouse Live-skoor