24.03.201810:10
Sparta naiskond 2017/2018 hooajal

Naiste esiliiga teises veerandfinaalseerias startis edukalt tiitlikaitsja Sparta, kes võitis viiegeimilises põnevuskohtumises Tartu Dorpat/TKSK.

Võõrsil mänginud Sparta võitis esimese geimi 25:12, kuid kaotas teise 22:25 tulemusega. Samas rütmis jätkati ka ülejäänud geimides, kui komandas oli 25:21 resultaadiga parem Sparta, neljandas 25:14 koduvõistkond Tartu Dorpat/TKSK ja viiendas 18:16 taaskord Sparta. Seega läks põhiturniiri neljandale naiskonnale Spartale kirja 3:2 (12, -22, 21, -14, 16) võit.

Tartu naiskonna peatreener Silver Koni sõnul oli tegemist võrdsete heitlusega. "Mäng oli ootuspäraselt tasavägine, pealtvaatajatele jätkus põnevust viimaste hetkedeni. Taaskord sai vastane mängu alguses ennast paremini käima ja esimeses geimis asusime tagaajaja rolli. Edasi läks juba kõik väga võrdselt ja ka viiendas geimis oli vaja minna lisapunktide peale, et võitja selgitada. Tuleb tunnistada vastaste paremust rünnakus, kus jääme pikkusega neile oluliselt alla. Sellegipoolest suudame teistes elementides seda kompenseerida ja näidata võitluslikku mängu nii kaitses kui servijoone taga. Teisele mängule lähme peale juba enesekindlamalt, sest kogu naiskond teab, mis on nende ülesanne," rääkis Koni.

Seeria teine mäng on kavas 29. märtsil Sparta Spordihoones. Põhiturniiril viiendaks tulnud Tartu võistkond peab poolfinaali pääsemiseks võtma korduskohtumises 3:0 või 3:1 võidu, tartlannade 3:2 võidu korral selgitab edasipääseja kuldne geim. Ülejäänud tulemused viivad edasi Sparta.

Seeria avamäng on peetud ka põhiturniiri kolmanda Ülenurme ja kuuenda VK Kramp N1 võistkonna vahelises veerandfinaalpaaris. Tallinnas toimunud avamängus jäi 3:0 (23, 14, 21) tulemusega peale Ülenurme, uuesti kohtutatkse Tõrvandi Spordihoones pühapäeval kell 16. Ülenurmele piisab edasipääsuks kahest geimivõidust, Kramp peab omakorda võtma 3:0 või 3:1 võidu ja olema parem ka kuldses geimis. Põhiturniiri parim Kuressaare ja teine naiskond Peetri Võrkpalliklubi on koha poolfinaalis juba taganud.

Naiste esiliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN.

Veerandfinaalide ajakava:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
21.märts 2018 kell 19:00 Tallinn VK Kramp N1 Ülenurme 0:3 (-23, -14, -21)
22.märts 2018 kell 20:30 TKSK Spordisaal Tartu Dorpat/ TKSK Sparta 2:3 (-12, 22, -21, 14, -16)
25.märts 2018 kell 16:00 Tõrvandi Spordihoone Ülenurme VK Kramp N1
29.märts 2018 kell 19:15 Sparta Spordihoone Sparta Tartu Dorpat/ TKSK