19.03.201717:45
Tartu Ülikool/Eeden (Foto: skduo.ee)

Pühapäeval sai selgeks naiste Meistriliiga finaalpaar, kui tiitlikaitsja ja põhiturniiri parima Kohila Võrkpalliklubi/E-Service'i kõrval kindlustas koha esikohamängudel ka põhiturniiri teine Tartu Ülikool/Eeden, kes lülitas edasisest konkurentsist TTÜ/Tradehouse`i. Kolmel viimasel hooajal mängisid finaalis Kohila ja TTÜ. 

Kahe võiduni peetud poolfinaalseeria otsustavas kolmandas kohtumises mängis Tartu Ülikool/Eeden kodupubliku toetusel TTÜ/Tradehouse`i esimeses geimis üle 25:22 ja teises 25:21 tulemusega. Kolmandas oli võõrustajate ülekaal juba mäekõrgune, kui 25:14 paremusega saavutati 3:0 (22, 21, 14) võit. Viimati oli Tartu kahe parema hulgas esindatud 1999. aastal, kui hõbemedalid riputati Tartu Ülikool/Tartu VK mängijate kaela. 

Ühegi eksimuseta suurepärase etteaste teinud Kertti Külm jõudis kodupubliku lemmiku poolel ainsana kahekohalise resultaadini, panustades võitu 17 (+17) punkti. Ingris Suvi lisas koduvõisktonnale 8 punkti. 14 punktiga oli külaliste resultatiivseim Erle Püvi. Reelika Raap assisteeris 12 ja Kaisa Õunpuu 8 punktiga. Pallingu vastuvõtul 58-protsendilist täpsust näidanud Tartu naiskond realiseeris rünnakuid 34-protsendiliselt. TTÜ samad näitajad olid vastavalt 47% ja 30%. Blokis kogusid mõlemad võistkonnad seitse punkti, pallingul jäi viiega (9-4) peale Emajõelinna esindus.  

Kolme võiduni peetav finaalseeria Kohila Võrkpalliklubi/E-Service'i ja Tartu Ülikool/Eedeni vahel algab juba 22. märtsil Kohilas. Samuti kolme võiduni mängitav pronksmedaliseeria Tallinna Ülikooli ja TTÜ/Tradehouse'i vahel saab alguse 23. märtsil. Viienda koha eest heitlevad Famila/Võru Võrkpalliklubi ja Audentese/SG Noortekoondis. 

 

Naiste Meistriliiga ajakava on nähtav SIIN ja tulemused SIIN

 

Ajakava:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
19.märts 2017 kell 17:00 Tartu Ülikooli Spordihoone TÜ/Eeden TTÜ/Tradehouse 3:0 (22, 21, 14)

Kommenteeri uudist

Tartu Ülikool/Eeden jõudis kindla võiduga finaali!