05.12.201820:20
Tartu Ülikool/Bigbank (Foto: skduo)

Tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank jätkab naiste Eesti meistrivõistlustel täiseduga ka kuuenda mängu järel, kui kolm punkti nopiti Kohila Võrkpalliklubi/E-Service`i vastu.

Võõrsil mänginud tartlannad olid eriti hoos esimeses ja teises geimis, kus võõrustajad kogusid vastavalt 8 ja 7 punkti. Tasavägisemas kolmandas geimis teenis kodupubliku lemmik 19 punkti, mis tähendas Tartu esindusele 3:0 (8, 7, 19) võitu.

Kohtumise resultatiivseimaks tõusis 16 punkti toonud Jade Šadeiko, realiseerides 10 rünnakut (53%) ning tuues kaks bloki- ja neli pallingupunkti. Kui Šadeiko kasutegur oli paremuselt teine +9, siis parim oli see Kadi Mägil, kelle efektiivsusnäitaja oli sarnaselt punktiskoorile +14. Ingris Suvi lõpetas vastasseisu 12 punktiga. Nimetatud kolm mängijat ja libero Laura Reiter olid ka ainsad, kes võitjate poolel kõik kolm geimi kaasa tegid. Maarja Kerner-Ader tõi kohilannadele 6 punkti.

Avageimis koguni 56-protsendilist rünnakuefektiivsust näidanud Tartul oli see lõpuvile ajal 53%. Kohila naiskond realiseeris 33% rünnakutest. Tartlannad saavad rahule jääda ka pallinguga, mille abil saavutati koguni 18 punkti. Vigu kogunes seejuures 10. Võõrustajate samad näitajad olid 1 ja 4.

Kuue mänguga maksimaalsed 18 punkti kogunud Tartu Ülikool/Bigbank kindlustas tänasega oma esikohta, edestades Saaremaad nelja punktiga. TalTech/Tradehouse on kolmandana kogunud 12 punkti, Kohila Võrkpalliklubi/E-Service jätkab viie mängu järel punktita. Neljapäeval kell 19 kohtuvad Kohilas Audentese SG/Noortekoondis ja Kohila Võrkpalliklubi/E-Service.

Naiste Eesti meistrivõistluste ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN.

Ajakava:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
5.detsember 2018 kell 19:00 Kohila Spordikompleks Kohila VK/E-Service TÜ/Bigbank 0:3 (-8, -7, -19)
6.detsember 2018 kell 19:00 Kohila Spordikompleks Audentese SG /Noortekoondis Kohila VK/E-Service Live-skoor
8.detsember 2018 kell 13:00 Tallinna Tehnikaülikooli spordihoone TalTech/Tradehouse Tallinna Ülikool
8.detsember 2018 kell 16:00 Kuressaare Spordikeskus Saaremaa TÜ/Bigbank