01.03.201912:20
TalTech/Tradehouse (Foto: Gertrud Alatare)

Kaheksa Baltimaade naiskonda alustavad laupäeval poolfinalistide selgitamist, kui nelja parema hulka jõudmiseks on vaja võita kaks veerandfinaalmängu. Lisaks kahele Eesti naiskonnale ihkavad poolfinaali jõuda kolm Läti ja kolm Leedu võistkonda. Mõlemad Eesti naiskonnad peavad esimese mängu võõrsil ning teise ja vajadusel kolmanda kodusaalis.

Eelmisel aastal kuld- ja üle-eelmisel pronksmedali saavutanud Tartu Ülikool/Bigbank läheb veerandfinaalis vastamisi Leedu võistkonna TK Aušrinega, kellest põhiturniiril oldi kahel korral üle. Võõrsil jäi põhiturniiri parim Tartu peale numbritega 3:0 (23, 14, 19), kodusaalis võtsid tartlannad põhiturniiri kaheksanda Aušrine üle 3:0 (15, 21, 23) võidu.

Põhiturniiril neljandaks tulnud TalTech/Tradehouse mängib poolfinaalkoha eest põhiturniiri viienda TK Kaunasega. Põhiturniiril mängiti omavahel 1:1 - kodusaalis võttis TalTech 3:0 (15, 17, 20) võidu, võõrsil jäädi aga leedulannadele 1:3 (-17, -15, 25, -14) alla. Eelmisel aastal saavutas TalTech/Tradehouse Balti liigas neljanda ja üle-eelmise aastal seitsmenda koha, aasta varem oldi kolmandad.

TalTech/Tradehouse`i peatreener Marko Mett ootab raskeid, kuid edukaid mänge. "Loodan, et eesootavaks mänguks on nädalatagune kindel allajäämine koduses liigas (0:3 Saaremaale - toim.) peast pühitud, enesekindlus taastatud ja oleme lahinguks valmis. Käimasoleval hooajal on sisukaid esitusi olnud rohkem kui kindlaid allajäämisi, veerandfinaaliks koduväljakueelist me kellegi käest niisama kingitusena ei saanud. Olude sunnil mängime küll teise mängu Lilleküla Gümnaasiumis, aga kui peaks juhtuma, et seeria läheb kolmandasse mängu, siis see toimuks meie madala laega “karukoopas”, mis ei ole ühegi vastasvõistkonna jaoks mugav saal. Kaunasel on viimasest kolmest hooajast ette näidata terve medalikomplekt ja tegemist on alati distsiplineeritud võistkonnaga. Peame eelkõige hakkama saama nende temporündajate ja grusiinlannast nurgaründajaga. Hooaeg hakkab kulmineeruma ja siit edasi loevad ainult võidud. Me ei tee sellest saladust, et tahame kahe järgneva nädalavahetuse lõpuks välja jõuda Tartus peetavale finaalturniirile," analüüsis eelseisvaid mänge Mett.

Sarnaste eesmärkidega läheb peatreener Kristjan Kaisi sõnul veerandfinaalseeriale vastu ka Tartu Ülikool/Bigbank, kelle ridades on üks oluline puuduja ja üks liituja. "Play-off mängude eesmärk on kõikidel võistkondadel kindlasti ainult üks: võit! TK Aušrinest oleme kahel korral tänavu jagu saanud, kuid veerandfinaalmängud on midagi muud. Eesmärk on veerandfinaalseeria loomulikult võidukalt lõpetada, suureks abiks oleks vastane kohe esimeses mängus põlvili suruda ja mitte kodusaali eelisele lootma jääda. Eelmisel nädalal sai tugeva jalatrauma meie võistkonna üks liidritest ja võistkonna kapten Kertti Külm, kes Balti liiga otsustavates mängudes võistkonda aidata kahjuks ei saa. See teeb meie seisu raskemaks, kuid annab võimaluse teistele mängijatele silma paista. Viimastest mängudest õlatrauma tõttu eemale jäänud diagonaalründaja Ingris Suvi on taaskord treeningutel tagasi ja valmis veerandfinaalis võistkonda aitama," kommenteeris Kais järgmist vastast ja võistkonna seisu.

Ülejäänud veerandfinaalides kohtuvad VK miLATss (põhiturniiri 7.) ja Riia Võrkpallikool (2.) ning Jelgava/LLU (6.) ja Alytaus Prekyba Parama (3.). Tallinna naiskond alustab poolfinaalkoha püüdmist Leedus laupäeval kell 13 ja Tartu naiskond kell 14, uuesti kohtutakse 9. märtsil Eestis. Nelja naiskonna finaalturniir toimub 16.-17. märtsil.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN

Ajakava:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
2.märts 2019 kell 13:00 Kaunas TK Kaunas VDU TalTech/Tradehouse Live-skoor
2.märts 2019 kell 14:00 Jonava TK Aušrine TÜ/Bigbank Live-skoor
2.märts 2019 kell 14:00 Daugavpilsi Spordikool VK miLATss Riia Võrkpallikool Live-skoor
2.märts 2019 kell 17:00 Jelgava Spordihall Jelgava/LLU Alytaus Prekyba – Parama Live-skoor
9.märts 2019 kell 13:00 Tartu Ülikooli Spordihoone TÜ/Bigbank TK Aušrine Live-skoor
9.märts 2019 kell 17:00 Tinklinio centras (VC) Alytaus Prekyba – Parama Jelgava/LLU Live-skoor
9.märts 2019 kell 17:00 Lilleküla Gümnaasium TalTech/Tradehouse TK Kaunas VDU Live-skoor
9.märts 2019 kell 18:00 Riia Võrkpallikooli SH Riia Võrkpallikool VK miLATss Live-skoor
10.märts 2019 kell 12:00