12.03.201912:25

Eelmisel hooajal naiste Balti liiga põhiturniiril seitsmenda koha saavutanud, kuid veerandfinaalseerias mängudega 2:1 põhiturniiril teiseks tulnud Tallinna Ülikooli võitnud ja lõpuks neljanda koha saavutanud TalTech/Tradehouse'i jaoks on ka tänavune hooaeg kulgenud tõusude ja mõõnadega.

Kui põhiturniiril võideti neljateistkümnest kohtumisest seitse, siis veerandfinaalseeria avamängu kaotuse järel võideti kaks järgmist. Eneseületusega loodetakse hakkama saada ka poolfinaalis. 

TalTechi peatreener Marko Mett vaatas volley.ee palvel tagasi veerandfinaalseeriale ja andis teada, milliste eesmärkidega finaalturniirile minnakse. "Pääs Tartusse esineliku turniirile on meie jaoks suur kordaminek. Pühapäeval (veerandfinaalseeria viimases mängus - toim.) ronisime kolmandas geimis välja 22:24 kaotusseisust ja võitsime 26:24, eks see oli selle seeria võtmemoment. Üldjoontes mängupilt, mida näitasime kahes viimases mängus, oli finaalturniirile pääsenud võistkonna vääriline. Saime juurde eneseusku, et oskame küll. Eesootaval finaalturniiril on meil ainult võita - oleme Tartu, Riia ja Alytuse kõrval väikesed mutrid ja favoriidikoormat kandma ei pea," rääkis Mett.   

Juhendaja sõnul laupäevases poolfinaalis kaotajat ei ole, sest kindlasti võidab Eesti võrkpall. "Pakun, et kõik Tartus nädalavahetusel mängivad konkurendid on rahul, et ühe medalipretendendi teelt ära koristasime. Kõik kolm omavahelist mõõduvõttu sellel hooajal on lõppenud Tartu kasuks ja neil on koduväljakueelis. Laupäeval kell 13 panankse Tartu Ülikooli Spordihoones pall mängu ja Eesti naiste võrkpall võidab," lisas peatreener. 

Kommenteeri uudist

TalTechi peatreener Marko Mett: saime eneseusku, et oskame küll