12.04.201822:25
Kohila VK/E-Service (Foto: Kohila VK)

Vaevalt oli palju neid võrkpallifänne, kes kolmanda geimi keskel uskusid, et Tallinna Ülikool toob mängu veel põnevust ja viib naiste Eesti meistrivõistluste pronksiseeria avakohtumise Kohila VK/E-Service`i vastu otsustavasse viiendasse geimi. Koduvõistkond TLÜ pakkus toetajatele aga võimsa tagasituleku, millest võiduks siiski ei piisanud.

Avageimi 22:25 ja teise 19:25 kaotanud Tallinna Ülikool jäi ka kolmanda geimi keskpaigas tagaajaja rolli, olles Kohila esinduse 14 punkti vastu kogunud poole vähem ehk seitse punkti. Tundus, et külalistel 3:0 võidu vormistamisega suuri probleeme ei teki. Seejärel algas aga võõrustajate maruline tagasitulek, mille käigus vähendati kaotusseis esmalt kahepunktiliseks (12:14) ja õige pea jõuti ka 18:18 viigiseisuni. Võrdsete heituses nähti veel 23:23, 24:24 ja 25:25 viigiseisu. Raskest seisust välja tulnud võõrustajatele tõid lõpuks 27:25 geimivõidu Kristiina Raap ja Kaisa Õunpuu, kes realiseerisid rünnaku.

Neljandat geimi dikteeris algusest lõpuni koduvõistkond, viigstades 25:19 paremusega mänguseisu 2:2-le. TLÜ imelisest tagasitulekust jäi puudu üks punkt, kui viiendas geimis asuti 12:10, 13:12 ja 14:13 juhtima. Omal servil matšpalli omanud võõrustajad 14:13 eduseisust rohkem punkte enam ei võitnud, mis tähendas 14:16 ja seega kokkuvõttes 2:3 (-22, -19, 25, 19, -14) kaotust. Seega võttis põhiturniiri omavahelistes mängudes 0:3 kaotusega leppinud Kohila õigel hetkel magusa revanši.

Yulia Lytvynenko tõi nelja viimase aasta meistri Kohila kasuks 21, Polina Liutikova 18, kaheksa blokipunktiga säranud Agnes Karm 16 ja Gabriela Angelova 11 punkti. Kaotajate poolel oli resultatiivseim Kristiina Raap, kes tõi 20 punkti. Kaisa Õunpuu assisteeris 19 ja Keiu Silm 15 punktiga. Kohila ületas vastast rünnakul, kus jäädi peale protsentidega 36,8-34,9, ja blokis, kus koguti TLÜ 11 punkti vastu 15 punkti. Pallingu vastuvõtul oli omakorda kindlam TLÜ, näidates 51,5-protsendilist täpsust. Kohila sama näitaja oli 44,7%. Pallingupunkte kogunes TLÜ-le 11 ja Kohilale 6.

Kolme võiduni peetav seeria jätkub laupäeval kell 15.30 Tallinna Ülikooli spordisaalis. Laupäeval kell 17 alustavad Võrus 5.-6. koha seeriaga Famila/Võru Võrkpalliklubi ja Audentese SG/ Noortekoondis.

Naiste Meistriliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN

Kohamängude ajakava ja tulemused:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
11.aprill 2018 kell 20:00 Tartu Ülikooli Spordihoone TÜ/Eeden TTÜ/Tradehouse 3:1 (20, -23, 16, 12) Finaal
12.aprill 2018 kell 19:30 Tallinna Ülikooli spordisaal Tallinna Ülikool Kohila VK/E-Service 2:3 (-22, -19, 25, 19, -14)
3.-4. koht
14.aprill 2018 kell 15:30 Tallinna Ülikooli spordisaal Tallinna Ülikool Kohila VK/E-Service Live-skoor 3.-4. koht
14.aprill 2018 kell 17:00 Võru Spordikeskus Famila/Võru VK Audentese SG/ Noortekoondis Live-skoor 5.-6. koht
15.aprill 2018 kell 13:00 Pärnu Spordihall Audentese SG/ Noortekoondis Famila/Võru VK Live-skoor 5.-6. koht
16.aprill 2018 kell 19:00 Tallinna Tehnikaülikooli spordihoone TTÜ/Tradehouse TÜ/Eeden Live-skoor Finaal
18.aprill 2018 kell 19:00 Kohila Spordikompleks Kohila VK/E-Service Tallinna Ülikool Live-skoor 3.-4. koht
18.aprill 2018 kell 20:00 Tartu Ülikooli Spordihoone TÜ/Eeden TTÜ/Tradehouse Live-skoor Finaal