13.11.201813:35

Naiste karikavõistlustel selgus teine poolfinalist, kui eelmisel aastal finaali jõudnud Tallinna Ülikool võttis sarnaselt veerandfinaalseeria avamängule ka korduskohtumises Audentese SG/Noortekoondise üle 3:1 võidu. Kolmas poolfinalist saab selgeks neljapäeval Kohilas ja neljas pühapäeval Kuressaares.

Tänasest mängust edasipääsuks kaht geimivõitu vajanud Tallinna Ülikool saavutas eesmärgi teise geimi lõpuks, asudes kohtumist 2:0 juhtima. Seejärel andis TLÜ peatreener Laos Lukas võimaluse ka vahetusmängijatele, kes tüürisid vastasseisu 3:1 (17, 22, -19, 19) võidusadamasse. Vaid esimeses ja teises geimis kaasa teinud Ave Kuusk panustas võitu 13 ning Marily Lass, Kertu Jõgi ja Grete Raie 9 punkti. Koduvõistkonna parimaks tõusis 14 punkti kogunud Annika Holland. Viis pallinguässa serveerinud Maren Mõrd lisas võõrustajatele 12 ning Hanna-Liisa Press ja Liisbet Pill 9 punkti.

Kuigi TLÜ pallingu vastuvõtt oli vaid 22%, siis rünnakuid suudeti lahendada 39-protsendiliselt. Audentese SG/Noortekoondise vastuvõtt oli 40% ja rünnakuefektiivsus 35%. Blokis oli tulemuslikum TLÜ, jäädes peale punktidega 10-5. Pallingul oli omakorda edukam koduvõistkond, serveerides TLÜ 12 ässa vastu 15 ässa.

Poolfinaalis läheb Tallinna Ülikool kokku TalTech/Tradehouse`iga. Teisel tabelipoolel on mõlemas veerandfinaalpaaris peetud üks mäng, kui tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank võitis kodusaalis 3:0 Saaremaa ja Gerardo`s Toys/Neemeco 3:1 Kohila Võrkpalliklubi/E-Service`i. Kohilas peetav korduskohtumine saab neljapäeval alguse kell 19 ja Kuressaares toimuv vastasseis pühapäeval kell 16. Avamängu kaotanud Saaremaa ja Kohila vajavad edasipääsuks 3:0 või 3:1 võitu ja seejärel paremust kuldses geimis. Ülejäänud tulemused viivad poolfinaali vastavalt Tartu Ülikool/Bigbanki ja Gerardo`s Toys/Neemeco.

Karikavõistluste ajakava ja tulemused on nähtavad SIINturniirisüsteem SIIN

Ajakava:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
13.november 2018 kell 11:30 Audentese SH Audentese SG /Noortekoondis Tallinna Ülikool 1:3 (-17, -22, 19, -19)
15.november 2018 kell 19:00 Kohila SH Kohila VK/E-Service Gerardo`s Toys/Neemeco Live-skoor
18.november 2018 kell 16:00 Kuressaare SH Saaremaa TÜ/Bigbank Live-skoor