29.09.201819:35
Kuressaare - Sparta (Foto: Kristi Põld)

Naiste Eesti meistrivõistluste tänane mängudepäev pakkus ühe tasavägise kohtumise, mis lõppes alles viiendas geimis. Teises vastasseisus võitjas kordagi kahtlust ei tekkinud.

Võistluspäeva avasid eelmise hooaja hõbe TalTech/Tradehouse ja möödunud hooaja neljas Kohila Võrkpalliklubi/E-Service, kes selgitasid võitja vaid tunni ja 13 minutiga. Ühepoolseks kujunenud vastasseisus loovutas kodusaalis mänginud TalTech/Tradehouse külalistele kokku 44 punkti, saavutades kindla 3:0 (13, 18 ja 13) võidu.

Raili Kont-Kontson tõi võitjatele üleplatsimängijana 11 ning Maria Säästla ja Karmen Stamm võrdselt 8 punkti. Külalistest keegi kahekohalise tulemuseni ei jõudnud, resultatiivseimana kogus Annika Loper 6 punkti. Kohilannad jäid hätta nii pallingu vastuvõtul kui rünnakul, näidates vastavalt 17-protsendilist ja 22-protsendilist efektiivsust. Võitjate samad näitajad olid 56% ja 36%. Kui võõrustajad jäid võistkonnana 31-ga plussi, siis külalised omakorda 11-ga minusesse.

Võrus toimunud Famila/Võru Võrkpalliklubi ja Saaremaa kohtumises nägid pealtvaatajad maksimaalset viit geimi, mis tagasid lõpuks magusa 3:2 (-19, 13, 23, -20, 7) võidu üle 20 aasta taas kõrgseltskonnaga liitunud Saaremaa naiskonnale. Ühtlaselt esinenud võitjate ridades kogusid kahekohalise punktisumma neli mängijat, neist edukaimana tõi Kaisa Õunpuu 13 punkti. Rünnakul 46-st tõstest vaid 5 (11%) realiseerinud Õunpuu oli aga pidurdamatu pallingul, lüües koguni seitse ässa. Erle Püvi, Dorit Heinastu ja Hailie Rivera assisteerisid 10 punktiga. Hanna-Liisa Ilves panustas kodupubliku lemmiku tulemusse 13 ja Mari-Liis Graumann 10 punkti.

Pühapäeval kell 14 lähevad Tartu Ülikooli Spordihoones vastamisi tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank ja Saaremaa ning kell 15 Audentese Spordikeskuses linnarivaalid Tallinna Ülikool ja TalTech/Tradehouse.

Naiste Eesti meistrivõistluste ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN.