15.02.201813:35
    2017. aasta võitja Viljandi Kesklinna kool

Esmaspäeval, 19. veebruaril kulmineerub Tartus A. Le Coq spordihoones 1.-3. klassi lastele mõeldud Swedbank Pallilahingu sari.

Üle-eelmisel hooajal ilmavalgust näinud sarja näol on tegemist lihtsa ja lõbus pallimänguga, mis sobib suurepäraselt noortele, kes võrkpalliga alles esimest teretutvust sõlmivad. Mängu eesmärgiks on saata pall ülaltsööduga üle võrgu nii, et see maanduks vastase väljakupoolele ning vältida, et see lendaks võrku või auti.

Sarjas osalevad võistkonnad on üheksaliikmelised, korraga on väljakul kuus mängijat. Kohtumised peetakse põhimõttel kolmest geimist parem ja geimid mängitakse 15 punktini. Väljakuks on täismõõtmetes võrkpalliplats ehk 9x18 meetrit ja võrgu kõrguseks kaks meetrit. Täpsemalt saab Swedbank Pallilahingu kohta lugeda SIIN.

Sellel aastal on finaalturniiril võistlustules 22 poiste ja 21 tüdrukute võistkonda. Eelmisel hooajal, kui finaalturniiril mängis 19 tüdrukute ja 19 poiste võistkonda, võitsid Pallilahingu turniiri Tartu Tamme Kooli tüdrukud ja Viljandi Kesklinna kooli poisid.

Tartus on kohal võrkpallikoonidse maskott Lõvi, kes korraldab lastele sööduvõistlusi. Lastele annavad auhindu Premia, Bambona, Eesti Leivatööstus ja Värska. Võrkpalle jagab Swedbank. Mängud A. Le Coq spordimajas algavad kell 11, orienteeruv lõpp kell 17.30. Ajakava on nähtav SIIN.

Eesti Koolispordi Liidu ja Eesti Võrkpalli Liidu koostöös toimuv sari ei koosne aga ainult finaalturniirist. Maakondade ja linnade turniirid, mis selgitasid esmaspäeval Tartus esikoha nimel heitlema hakkavad võistkonnad, startisid juba novembris.