19.02.201919:40
    Lähte Ühisgümnaasium (Foto: Gertrud Alatare)

Neljapäeval, 21. veebruaril kulmineerub Tartu Ülikooli Spordihoones 1.-3. klassi lastele mõeldud Swedbank Pallilahingu sari.

2015/2016 hooajal ilmavalgust näinud sarja näol on tegemist lihtsa ja lõbus pallimänguga, mis sobib suurepäraselt noortele, kes võrkpalliga alles esimest teretutvust sõlmivad. Mängu eesmärgiks on saata pall ülaltsööduga üle võrgu nii, et see maanduks vastase väljakupoolele ning vältida, et see lendaks võrku või auti.

Sarjas osalevad võistkonnad on üheksaliikmelised, korraga on väljakul kuus mängijat. Kohtumised peetakse põhimõttel kolmest geimist parem ja geimid mängitakse 15 punktini. Väljakuks on täismõõtmetes võrkpalliplats ehk 9x18 meetrit ja võrgu kõrguseks kaks meetrit. Täpsemalt saab Swedbank Pallilahingu kohta lugeda SIIN.

Sellel aastal osales eelvoorus rekordarv ehk 14 maakonda/linna, varasem tippmark oli 12. Finaalturniiril on võistlustules 20 poiste ja 20 tüdrukute võistkonda. Eelmisel hooajal võitsid Pallilahingu turniiri Rakvere Reaalgümnaasiumi tüdrukud ja Lähte Ühisgümnaasiumi poisid.

Võistlustel on kohal Bigbank Tartu võrkpallurid ja maskott Lõvi. Swedbank paneb igale osalevale võistkonnale välja koolivõrkpalli. Lastel teevad tuju heaks Värska, Bambona ja Kommipomm. Mängud Tartu Ülikooli Spordihoone uue saali neljal väljakul algavad kell 10, orienteeruv lõpp kell 16.35. Ajakava on nähtav SIIN.

Eesti Koolispordi Liidu ja Eesti Võrkpalli Liidu koostöös toimuv sari ei koosne aga ainult finaalturniirist. Maakondade ja linnade turniirid, mis selgitasid neljapäeval Tartus esikoha nimel heitlema hakkavad võistkonnad, startisid juba novembris.