22.06.201909:10

Eesti Võrkpalli Liit sai Euroopa Võrkpalliliidu (CEV) presidendilt eile õhtul rõõmusõnumi, et Eesti on üks 2021. aasta meeste Euroopa meistrivõistliste finaalturniiri korraldajatest. Hetkel Euroopa Kuldliiga finaalturniiri raames Tallinnas viibiv CEV-i president Aleksandar Boričić tegi suurepärase uudise teatavaks enne Eesti ja Türgi poolfinaalkohtumist.

Eesti korraldab 2021. aasta augustis ühte alagrupiturniiri, mängud peetakse Tallinnas. Ülejäänud alagrupimängud toimuvad Soomes, Tšehhis ja Saksamaal, kohamängud peetakse Saksamaal.

Aleksandar Boričić kohtus Tallinnas peaminister Jüri Ratasega, kes toetas CEVi otsust korraldusõigus Eestile anda. Lisaks kohtus Boričić  Kultuuriminister Tõnis Lukase ja linnapea Mihhail Kõlvartiga, kes olid samuti turniiri korraldamise osas positiivselt meelestatud. "Toome kokku Eesti, Soome, Tšehhi ja Saksamaa, et korraldada 2021. aasta EM. Eesti alaliit on aastaid olnud üks aktiivsemaid ja paljud Eesti fännid käivad ka mujal meeskonnale kaasa elamas. Selles valguses usun, et Tallinnas toimuv turniir saab olema suurepärane," kommenteeris Euroopa alaliidu president. "Mul on Eestis olnud mitmeid kohtumisi ja oleme ka võistlushalli üle vaadanud - kõik tingimused tunduvad suurepärased. Eesti peaminister Jüri Ratas oli väga rahul, et suurturniir Talinnas toimub. Härra Ratas lubas meid selles toetada ja nüüd ootame valistuselt selle kohta ametlikku kinnitust," lisas Boričić.

Eesti Võrkpalli Liidu president Hanno Pevkur sõnas, et suurturniiri korraldamise nimel on pikalt tööd tehtud ja see on tasu nii meeskonnale kui fännidele. "Praegu siin toimuv Kuldliiga finaalturniir on tunnustus meeskonnale ja fännidele, kes väärivad teineteist, aga ka heaks testiks tipptasemel mängude korraldamiseks. Oleme mitu aastat vaeva näinud, et meie fännid saaksid osa ühest vägevamast võrkpallipeost, milleks EM kahtlemata on. Nüüd on see teoks saamas ja olen kindel, et suudame korralduslikult teha midagi ilusat. See on ajalooline saavutus, suur tunnustus ja verstapost mitte ainult võrkpallile, vaid kogu Eesti spordile," ütles Pevkur.

Kommenteeri uudist

Suur tunnustus: Eesti korraldab 2021. aasta EM-i alagrupiturniiri