Kaasani Zeniit (Foto: Kaasani Zeniit)

Pühapäev (10.09) tähistab maailma üheks tugevamaks peetava Venemaa võrkpalliliiga hooaja algust. Puhkus sai läbi 14-l Superliiga meeskonnal, vaid kõige nimekamad supermängijad, kes kodukontinendi meistrivõistlustega seotud (näiteks Matthew Anderson, USA), liituvad mõni päev hiljem.

Ühtegi eestlast idanaabrite eliitliigas ei mängi, kümmekond aastat tagasi tegi Jaroslavli Jaroslavitšis kogu hooaja kaasa Argo Meresaar. Eestlasele sõjaaegne kunstiansamblite keskus, kus ka paljud tema kaasmaalased pilli mängisid, vaimustust ei tekitanud. Praegu on kuulsaim Jaroslavli mees Sergei Šljapnikov, nädal tagasi Venemaa koondise Euroopa meistriks aidanud treener. Superlatiivid meistri aadrressil pole vaibunud. On kingituste jagamise aeg.

Nüüd hoiame pöialt hõimuvelledele, neid on kaks: Soome koondise peatreener Tuomas Sammelvuo ja libero Lauri Kerminen. Mõlemad pälvisid eelmisel hooajal venelaste heakskiidu ja jätkavad Kemerovo Kuzbassis. Avavoorus kohtub Kuzbass Ufaa Uraliga, nii üks kui teine maandusid 2016/2017 hooajal Superliiga keskmike hulgas. See on kõrge koht, kõik eespool lõpetanud on karastunud Euroopa klubide karikasarjades.

Nimekaid mehi jagus ka Kuzbassile. Kesktsoonis tegutseb Londoni olümpiavõitja (2012) Nikolai Apalikov, kelle kõrvale kutsuti meie vana tuttav Dmitro Pašitski, diagonaali ülesandeid täidab kaua trauma küüsis vaevelnud Vene koondise liikmekandidaat Viktor Poletajev. Sidemängijaks on 37-aastane Sergei Makarov, abiks kümme aastat noorem Igor Kobzar. Nemadki on korduvalt Venemaad esindanud.

Kommenteeri uudist

Supermängijad, superlatiivid ja Superliiga