30.03.201812:30
Sparta naiskond 2017/2018 hooajal

Tiitlikaitsja Sparta võitis naiste esiliiga veerandfinaalseerias teistkordselt Tartu Dorpat/TKSK, kindlustades viimasena koha nelja parema hulgas. Poolfinaalis on Sparta vastaseks põhiturniiri parim Kuressaare.

Tartus peetud veerandfinaalseeria avamängu 3:2 tulemusega võitnud Sparta oli parem ka teises mängus, kui kodupubliku rõõmuks võeti 3:1 võit. Esimeses geimis jäi põhiturniiri neljas Sparta pärast tasavägist heitlust peale 27:25 tulemusega. Teise geimi võitis omakorda põhiturniiril viiendaks tulnud Tartu Dorpat/TKSK, kes viigistas 25:19 geimivõiduga mänguseisu 1:1-le. Kolmas geim osutus taaskord ülimalt tasavägiseks ja sarnaselt avageimile lõppes see võõrustajate üleolekuga - Spartale läks kirjas 26:24 geimivõit. Neljandas geimis tartlannad favoriidile enam tõsist vastupanu osutada ei suutnud, leppisid vaid 18 punkti ja seega 1:3 (-25, 19, -24, -18) kaotusega.

Finaalkoha eest mängivad Kuressaare (põhiturniiri 1.) ja Sparta (4.) ning Peetri Võrkpalliklubi (2.) ja Ülenurme (3.) Poolfinaalseeriad koosnevad sarnaselt veerandfinaalseeriatele kahest mängust. Poolfinaalidest pääsevad finaali kaks võitu saavutanud võistkonnad või juhul kui mõlemal võistkonnal on üks võit ja üks kaotus, siis rohkem punkte kogunud naiskonnad. Punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Tartu Dorpat/TKSK lõpetas hooaja viiendana, VK Kramp N1 kuuendana ja Neemeco/Gerardo's Toys seitsmendana.

Naiste esiliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN.

Veerandfinaalide tulemused:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
21.märts 2018 kell 19:00 Tallinn VK Kramp N1 Ülenurme 0:3 (-23, -14, -21)
22.märts 2018 kell 20:30 TKSK Spordisaal Tartu Dorpat/ TKSK Sparta 2:3 (-12, 22, -21, 14, -16)
25.märts 2018 kell 16:00 Tõrvandi Spordihoone Ülenurme VK Kramp N1 3:0 (19, 12, 22)
29.märts 2018 kell 19:15 Sparta Spordihoone Sparta Tartu Dorpat/TKSK 3:1 (25, -19, 24, 18)