31.03.201917:05
Saaremaa (Foto: Allan Mehik)

Pühapäeval jätkati kahe võiduni peetava naiste Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeriga, kus on vastamisi TalTech/Tradehouse ja Saaremaa. Eile peetud avalahingus peale jäänud TalTech leppis korduskohtumises valusa kaotusega.

Esimeses geimis oli jõudude vahekord selge, kui võõrsil mänginud TalTech jäi peale 25:19 resultaadiga. Seejärel suutsid külalised enda kasuks kallutada tasavägise geimi, minnes 25:23 paremusega kohtumist 2:0 juhtima. Kolmas ja neljas geim kuulusid omakorda 25:23 paremusega kodupubliku ees mänginud Saaremaale, kes viis kohtumise seega viiendasse geimi. Otsustavas geimis 2:0 algedu haaranud TalTech pärast seda võõrustajatega sammu pidada ei suutnud, kui koduvõistkonnale jäädi kindlalt 8:15 alla. Mängu kordus on nähtav alljärgnevalt!

Külalised jäid hätta Dorit Heinastu pidurdamsiega, kes tõi võitjatele koguni 28 punkti, näidates seejuures silmapaistvat kasutegurit +24. Mõlemad numbrid tähistavad Heinastu käimasoleva hooaja uut rekordit. Kaisa Õunpuu arvele kogunes 18 ja Keiu Silma kontosse 15 punkti. Maria Säästla vastas TalTechi poolel 21, Marcella Raud 17, Mari Loorman 16 ja Merilin Paalo 11 punktiga.

Samad naiskonnad kohtuvad kolmandat korda 10. aprillil kell 18.30 TalTechi Spordihoones, kus selgub finalist. Teises paaris jätkatakse 3. aprillil kell 19  Võru Kreutzwaldi 16 spordihoones. Avamäng lõppes tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbanki 3:0 võiduga Famila/Võru Võrkpalliklubi üle, vajadusel peetakse otsustav kolmas mäng 10. aprillil Tartus.

Naiste Eesti meistrivõistluste ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN

Poolfinaalide ajakava:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
30.märts 2019 kell 14:00 Tartu Ülikooli Spordihoone Tartu Ülikool/Bigbank Famila/Võru VK 3:0 (18, 10, 11)
30.märts 2019 kell 16:00 TalTech Spordihoone TalTech/Tradehouse Saaremaa 3:0 (16, 23, 21)
31.märts 2019 kell 15:00 Kuressaare Spordikeskus Saaremaa TalTech/Tradehouse 3:2 (-19, -23, 23, 23, 8)
3.aprill 2019 kell 19:00 SA Võru Spordikeskus võimla Famila/Võru VK Tartu Ülikool/Bigbank Live-skoor

10.aprill 2019 kell 18:30

TalTech SH TalTech/Tradehouse Saaremaa Live-skoor

10.aprill 2019 kell 19:00

Tartu Ülikooli SH Tartu Ülikool/Bigbank Famila/Võru VK Live-skoor Mäng toimub vajadusel