06.05.201820:30
2018. aasta Balti meister Selver Tallinn Spordikool

Pühapäeval tõmmati Leedu pealinnas Vilniuses joon alla kuni 18-aastaste (sündinud 2001 ja nooremad) poeglaste Baltimaade spordikoolide ja -klubide meistrivõistlustele, millest võttis osa 12 võistkonda - igast riigist neli parimat. Suurepärase etteaste teinud Eesti võistkonnad hõivasid neljast esimesest kohast koguni kolm, saavutades ka kaks medalit. 

Kolm päeva kestnud turniiril pääsesid Eesti võistkondadest alagrupivõitjatena poolfinaali Selver Tallinn Spordikool, Rakvere Spordikool ja Spordiklubi Tats Kiili, kes võitsid kõik kolm alagrupimängu. Selveri ja Rakvere poeglaste edutee jätkus ka poolfinaalis, kui vastavalt 3:1 (-21, 23, 16, 22) mängiti üle parima teise koha võistkonnana poolfinaali jõudnud SM Dubysa (Leedu) ja 3:2 (20, -21, 23, -17, 8) Spordiklubi Tats Kiili.  

Kaotusega pidi Spordiklubi Tats Kiili leppima ka pronksmedalimängus, jäädes tulises lahingus SM Dubysale 2:3 (-23, -18, 24, 22, -9) alla. Esikohamängus läks võitja selgitamiseks vaja kolme geimi, kui Selveri võistkond pani Rakvere vastu oma paremuse maksma numbritega 3:0 (16, 17, 20). Seega saavutas Selver kuld- ja Rakvere hõbemedali ning Tats neljanda koha. Kahel viimasel aastal samal turniiril võidutsenud Pärnu Spordikool oli tänavu seitsmes. 

Kuldmedali võitnud Selver Tallinn Spordikool mängis koosseisus: Marx Aru, Arles Raudsepp, Marcus Kuusk, Erkki Koitla, Kris Gustav Talvist, Timo Ander Lõhmus, Markus Maila, Rauno Haidla, Kaur Karp, Herman Karol Hõrrak ning treenerid Marko Vantsi ja Rando Ringmets. Hõbemedali saavutanud Rakvere Spordikool mängis koosseisus: Tony Tammiksaar, Romi Aros, Kristjan Kraus, Rainer Liinve, Aleks Uusküla, Ivory Õuekallas, Martin Stadnik, Sander Kaasik, Jürgen Lankei, Oliver Lankei, Gustav Lankei ja treener Mati Merirand.  

Eelmisel aastal krooniti sama turniiri võitjaks koduväljakul mänginud Pärnu Spordikool. Eesti jaoks edukaks kujunenud turniiril saavutas Spordiklubi Tats Tallinn hõbe- ja Selver Tallinn Spordikool pronksmedali. Salva/Kaarsilla Tartu oli viies, Võru Spordikool kümnes ja Saaremaa Spordikool üheteistkümnes. 

 

Alagrupid:

A-alagrupp

B-alagrupp

C-alagrupp

Riia Võrkpallikool I (Läti)

SM Dubysa (Leedu)

Pärnu Spordikool

SM Tauras I (Leedu)

Selver Tallinn Spordikool Jekabpils Spordikool (Läti)
Riia Võrkpallikool II (Läti) Marijampoles ŽSM (Leedu)  Spordiklubi Tats Kiili 

Rakvere Spordikool

Cesu Spordikool/Sigulda (Läti)

SM Tauras II (Leedu)

 

Ajakava ja tulemused:

A-alagrupp

Kuupäev Algusaeg     Tulemus
4. mai 11:00 SM Tauras I Riia Võrkpallikool II 3:2 (18, -17, 21, -21, 9)
4. mai 12:30 Riia Võrkpallikool I Rakvere Spordikool 1:3 (-17, -23, 24, -20)
4. mai 17:30 Riia Võrkpallikool I SM Tauras I 3:0 (26, 13, 23)
4. mai 19:00 Rakvere Spordikool Riia Võrkpallikool II 3:1 (15, 23, -26, 20)
5. mai 10:00 SM Tauras I Rakvere Spordikool 0:3 (-15, -11, -22)
5. mai 11:30 Riia Võrkpallikool II Riia Võrkpallikool I 2:3 (23, -14, -23, 23, -13) 


B-alagrupp

Kuupäev Algusaeg     Tulemus
4. mai 11:00 SM Dubysa Cesu Spordikool/Sigulda 3:0 (11, 11, 14) 
4. mai 12:30 Selver Tallinn Spordikool Marijampoles ŽSM 3:0 (11, 12, 13) 
4. mai 14:00 Cesu Spordikool/Sigulda Marijampoles ŽSM 2:3 (23, -18, -22, 22, -18) 
4. mai 15:30 SM Dubysa Selver Tallinn Spordikool 1:3 (-19, -26, 14, -19)
5. mai 11:00 Selver Tallinn Spordikool Cesu Spordikool/Sigulda 3:0 (22, 12, 22) 
5. mai 12:30 Marijampoles ŽSM SM Dubysa 0:3 (-13, -11, -21) 


C-alagrupp

Kuupäev Algusaeg     Tulemus
4. mai 14:00 Pärnu Spordikool SM Tauras II 3:0 (12, 21, 21)
4. mai 15:30 Jekabpils Spordikool Spordiklubi Tats Kiili  1:3 (-15, -22, 16, -19)
4. mai 17:30 SM Tauras II Spordiklubi Tats Kiili  1:3 (-14, -9, 24, -11) 
4. mai 19:00 Pärnu Spordikool Jekabpils Spordikool 2:3 (-21, 16, -23, 23, -12)
5. mai 14:00 Spordiklubi Tats Kiili  Pärnu Spordikool 3:1 (17, -25, 20, 15)
5. mai 15:30 Jekabpils Spordikool SM Tauras II 3:0 (22, 12, 14) 

 

Poolfinaal-, 5.8. koha ja 9.-12. koha mängud

Kuupäev

Algusaeg

 

 

Tulemus

 

5. mai

19:30 

Riia Võrkpallikool II Cesu Spordikool/Sigulda  3:0 (16, 21, 15)  9.-12. koht  

5. mai

18:00 

Marijampoles ŽSM SM Tauras II 3:1 (21, -19, 18, 13)  9.-12. koht

5. mai

18:00

Riia Võrkpallikool I SM Tauras I 3:0 (20, 17, 11) 5.-8. koht  

5. mai

19:30 

Jekabpils Spordikool Pärnu Spordikool 3:0 (11, 13, 15)  5.-8. koht   

5. mai

16:30 

Rakvere Spordikool

Spordiklubi Tats Kiili 3:2 (20, -21, 23, -17, 8)  Poolfinaal

5. mai

16:30 

Selver Tallinn Spordikool  SM Dubysa  3:1 (-21, 23, 16, 22) Poolfinaal

 

Kohamängud

Kuupäev

Algusaeg

 

 

Tulemus

 

6. mai

10:00

SM Tauras II Cesu Spordikool/Sigulda 2:3 (-20, 18, -24, 22, -13)  11.-12. koht

6. mai

11:30

Marijampoles ŽSM Riia Võrkpallikool II 0:3 (-17, -17, -15)  9.-10. koht

6. mai

13:00

SM Tauras I Pärnu Spordikool 0:3 (-20, -16, -19)  7.-8.koht

6. mai

10:00

Riia Võrkpallikool I Jekabpils Spordikool 3:1 (-25, 21, 13, 12)  5.-6. koht

6. mai

11:30

Spordiklubi Tats Kiili SM Dubysa  2:3 (-23, -18, 24, 22, -9)  3.-4. koht

6. mai

13:00

Rakvere Spordikool  Selver Tallinn Spordikool  0:3 (-16, -17, -20)  Finaal

 

Lõplik paremusjärjestus:

1. Selver Tallinn Spordikool (Marx Aru, Arles Raudsepp, Marcus Kuusk, Erkki Koitla, Kris Gustav Talvist, Timo Ander Lõhmus, Markus Maila, Rauno Haidla, Kaur Karp, Herman Karol Hõrrak, treenerid Marko Vantsi ja Rando Ringmets)

2. Rakvere Spordikool (Tony Tammiksaar, Romi Aros, Kristjan Kraus, Rainer Liinve, Aleks Uusküla, Ivory Õuekallas, Martin Stadnik, Sander Kaasik, Jürgen Lankei, Oliver Lankei, Gustav Lankei, treener Mati Merirand)

3. SM Dubysa (Leedu)

4. Spordiklubi Tats Kiili

5. Riia Võrkpallikool I (Läti)

6. Jekabpils Spordikool (Läti)

7. Pärnu Spordikool

8. SM Tauras I (Leedu)

9. Riia Võrkpallikool II (Läti)

10. Marijampoles ŽSM (Leedu)

11. Cesu Spordikool/Sigulda (Läti)

12. SM Tauras II (Leedu)

 

 

Kommenteeri uudist

Selveri poeglapsed võitsid Baltimaade meistritiitli, Eestile kaksikvõit!