20.05.201818:15
Eesti meister Selver Tallinn Audentes I (mai 2018)

Nädalavahetusel toimus Kiilis kuni 16-aastaste poeglaste EV100 Eesti meistrivõistluste I finaalturniir, mis lõppes Selver Tallinn Audentes I esikohaga. Põneval turniiril mahtusid esikolmikusse ka Spordiklubi Tats Kiili ja Olerex/Veski Mati Tartu.

Reedel alanud ja pühapäeval lõppenud turniiril võitsid Selver Tallinn Audentes I, Spordiklubi Tats Kiili ja Olerex/Veski Mati Tartu parimatena seitsmest mängust võrdselt kuus. Seega said esikolmiku moodustamisel määravaks nimetatud kolme võistkonna omavahelised mängud. Kuna kõik võistkonnad võtsid omavahelistes mängudes ühe võidu ja ühe kaotuse, tagas parim geimide suhe (3:2) kuldmedali ja Eesti meistritiitli Selver Tallinn Audentes I võistkonnale. Koduvõistkond Spordiklubi Tats Kiili (geimid 3:3) saavutas hõbe- ja Olerex/Veski Mati Tartu (2:3) pronksmedali.

Esikolmiku järel tuli Saaremaa Spordikool nelja võiduga neljandaks. Võru Spordikool ja Tartu SS Kalev võitsid järgnevatena kaks mängu, kuid omavahelise vastasseisu 2:0 (25:17, 27:25) paremus tagas viienda koha Võru ja kuuenda koha Tartu poeglastele. Ka seitsmenda-kaheksanda koha määramisel sai otsutavaks omavaheline mäng, mille 2:0 (25:9, 26:24) võit andis seitsmenda koha Kohila Viner/Salutaguse Pärmile ja kaheksanda koha Võrkpalliklubi Täht Tallinnale.

Parimad mängijad: Christopher Tamberg (Selver Tallinn Audentes I), Jasper Laus (Spordiklubi Tats Kiili), Kaspar Vider (Olerex/Veski Mati Tartu) ja Kaspar Lest (Saaremaa Spordikool). Võistkondade koosseisud on nähtavad SIIN.

EV100 Eesti meistrivõistlused U-16 poeglaste võrkpallis olid pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ja kuulusid 2018. aasta EV100 spordiprogrammi. Võistlusel esikolmikusse jõudnud sportlased teenisid Eesti Vabariik 100 erikujundusega Eesti meistrivõistluste medalid.

Tänavusel hooajal on C-vanuseklassi poeglapsed omavahel mänginud kahel korral, kui detsembris toimunud Eesti karikavõistlustel võitis täiseduga esikoha Spordiklubi Tats Kiili. Olerex/Veski Mati Tartu saavutas teise ja Selver Tallinn Audentes I kolmanda koha. Veebruaris peetud EVF karikavõistlustel võitis kuldmedali Selver Tallinn Audentes I, kes seitsmes mängus geimi ei loovutanud. Spordiklubi Tats Kiili teenis hõbe- ja Olerex/Veski Mati Tartu pronksmedali.