06.03.201920:35
Selveri emotsioon. Foto: Gertrud Alatare

Täna tehti algust Eesti meistrivõistluste veerandfinaalidega, kui kahe võiduni peetava seeria avakohtumise pidasid Selver Tallinn ja Rakvere Võrkpalliklubi. Kindla 3:0 (25:19, 25:19, 25:18) paremuse pani maksma Selver.

Oliver Orav oli Selveri resultatiivseim, tuues 18 punkti (+16), Timo Lõhmus lisas 9 (+8) ja Albert Hurt 8 (+4) punkti. Selveri vastuvõtt oli 59%, rünnakuid lahendati 48-protsendiliselt, blokist saadi 8 ja serviga 2 punkti (eksiti 11 pallingul). Rakvere edukaimaks kerkis 15 punktiga (+12) Markus Uuskari, Karl Maidle lisas 13 silma (+5). Rakvere vastuvõtt oli 48% ja rünnak 43%, blokipunkte saadi 2 ja servilt punkte ei tulnud. Rakvere üks liidreid, hiljuti hüppeliigest vigastanud Andris Õunpuu ei mänginud.

Seeria teine kohtumine oimub 10. märtsil kell 18.00 Rakvere spordihoones ning vajadusel kolmas mäng 11. märtsil kell 19.00 Audenteses.

Teises paaris on vastamisi Pärnu Võrkpalliklubi ja TalTech, seeria avamäng toimub 7. märtsil. Kõik veerandfinaalid on otsepildis nähtavad Postimehe vahendusel.

Vaata veerandfinaalide ajakava ja tulemusi!

Tervet Eesti meistrivõistluste ajakava näeb SIIT.

Eesti meistrivõistluste veerandfinaalide paarid selgusid Credit24 Meistriliiga põhiturniiri järjestuse põhjal. Põhiturniiril kaks kõrgeimat kohta saanud Eesti võistkonda ehk Bigbank Tartu ning Saaremaa Võrkpalliklubi pääsesid otse poolfinaalidesse, ülejäänud neli võistkonda kohtuvad kahe võiduni peetavates veerandfinaalseeriates. Omavahel lähevad vastamisi põhiturniiri 3. vs 6. ja 4. vs 5. Esimene ja vajadusel kolmas mäng peetakse kõrgema asetusega meeskonna kodus.

Veerandfinaalide võitjad kohtuvad kolme võiduni peetavates poolfinaalseeriates järgmiselt:  I poolfinaalis 1. asetusega meeskond vs põhiturniiril madalaima paigutusega veerandfinaali võitja ning II poolfinaalis 2. asetusega meeskond vs põhiturniiril kõrgeima paigutusega veerandfinaali võitja. Poolfinaalid algavad 15. ja 16. märtsil. Valitseva Eesti meistrina kaitseb tiitlit Saaremaa VK.