22.11.201720:45
Saaremaa VK tiim. Foto: Facebook

Eesti meeste karikavõistlustel selgus täna teine poolfinalist, kui teist korda läksid vastamisi Selver Tallinn ja Saaremaa Võrkpalliklubi. Kuigi Saaremaa võitis 25. oktoobril peetud avamängu 3:0, sai Selver hiljuti Credit24 Meistriliiga raames Saaremaast jagu 3:1 ja võis eeldada, et tuleb tasavägine lahing. Saaremaa võttis ka seekord 3:0 võidu ning kohtub poolfinaalis Rakvere VK ja TTÜ/Kiili vahelise paari võitjaga.   

Kõige tasavägisem oli teine geim, mille Saaremaa võitis 28:26. Nii esimene kui kolmas vaatus kuulusid Urmas Tali hoolealustele numbritega 25:22. Võitjate resultatiivseimaks kerkis 18 punktiga Hindrek Pulk (+7), kes realiseeris rünnakuid 50-protsendiliselt (32st 16). 9 punkti jäi Konstantin Riabuha arvele. Saaremaa meeskonna servi vastuvõtu protsent oli 53,3% ning rünnak 47,2%. Selver Tallinna edukaimaks kerkis 13 punktiga Oliver Orav (+5). Selveri vastuvõtt oli 61,5% ja meeskond näitas rünnakul 44,6-protsendilist täpsust.

Teisipäeval selgus esimene karikamängude poolfinalist, kui TTÜ alistas ka kordusmängus esiliiga liidermeeskonna LotusTimber/Neemeco SK 3:0. TTÜ kohtub poolfinaalis kas Pärnu Võrkpalliklubi või Bigbank Tartuga. Selle paari avamängu võitis 3:2 Pärnu, korduskohtumine toimub 29. novembril.

Karikavõistlustel selgub edasipääseja kahe mängu kokkuvõttes. Kui mõlemad võistkonnad võidavad ühe kohtumise, määrab edasipääseja punktide arv. Nagu ikka, 3:0 ja 3:1 edu annavad võitjale kolm ja kaotajale null punkti, 3:2 paremuse eest teenib võitja kaks ja kaotaja ühe punkti. Punktide võrdsuse korral mängitakse edasipääseja selgitamiseks kuldne geim. Finaalis selgub võitja ühe mänguga.

Karikavõistluste ajakava ja kõiki tulemusi näeb SIIT.

Mängu oli võimalik vaadata ka volley.ee lehe vahendusel.

 

Kommenteeri uudist

Selver Tallinna alistanud Saaremaa edenes poolfinaali