20.08.201815:20

  Läti - Eesti Euroopa meistrivõistluste valikmängu eel toimus Riias Skonto staadionil rahvusvaheline laste võrkpalliturniir Kinder+Sport VolleyFest. Turniiri võistlesid lapsed ja noored vanuses 10 kuni 17 eluaastat. Mängurõõmu sai nautida ligi 800 noort võrkpallurit Eestist, Lätist ja Leedust. Kokku osales 127 võistkonda.

  Kaks esikohta tõid eestile Selver Tallinna võistkonnad, kes olid võidukad poiste U-17 arvestuses ja poiste U-11 turniiril.

  Vaata suurt galeriid turniirist!

  U-17 tüdrukute esikolmik:

  1. Tukumnieces

  2. Daugavpils 2002

  3. Palusalu/TSK

  U-17 poiste esikolmik:

  1.Selver Tallinn

  2.Skrundas zēni

  3.Viļaka

  U-15 tüdrukute esikolmik:

  1.Jautrās cepurītes

  2.Vasaras cepurītes

  3.Rēzekne 03

  U-15 poiste esikolmik:

  1.Tukums smukums

  2.Ešķere

  3.Vecumnieki

  U-13 tüdrukute esikolmik:

  1.Foršā Nereta

  2.Piecītis

  3.Aizputnieces

  U-13 poiste esikolmik:

  1.Gustavo

  2.Dundaga

  3.Uzvaram varam

  U-11 tüdrukute esikolmik:

  1.Spikiji

  2.Skrundas dūdas

  3. Talsu novada sporta skola

  U-11  poiste esikolmik:

  1.Selver Tallinn

  2.Dundaga

  3.Kuldīga

  Juba 13. aastat toimuv võrkpalliturniir on osa rahvusvahelisest sotsiaalse vastutustundlikkuse projektistKinder+Sport Joy of Moving (Rõõm liikumisest), mille eesmärk on tuua iga lapse ellu rõõmu liikumisest.

  Algatus on inspireeritud innovaatilisest ja teaduslikult tõestatud haridusmeetodist „Rõõm liikumisest“, mis on suunatud spetsiaalselt lastele: see põhineb mängudel, mille eesmärk on soodustada laste ja nende vanemate aktiivset tegevust lihtsal, kaasaval ja rõõmsal viisil.

  Projekt on loodud 2005. aastal ja hõlmab 4,4 miljonit last 28 riigis.

  Projekti on kaasatud erinevaid osapooli – valitsusasutusi, nelja riigi olümpiakomiteed, 126 spordiföderatsiooni, rahvusvaheline Koolispordiliit (ISF), erinevad ülikoolid jt, et üheskoos propageerida noorte seas aktiivseid eluviise.

  Kinder+Sport Joy of Moving organiseerib ja toetab kooli kehalise kasvatuse programme, erinevaid koolispordi võistlusi, annab koolidele spordivarustust ja organiseerib erinevaid spordilaagreid. Koostööd tehakse ka paljude endiste tippsportlastega, et tuua rohkem lapsi ja noori spordi juurde.

  Kommenteeri uudist

  Selver Tallinn võitis Kinder+Sport VolleyFestil kaks esikohta