13.12.201812:40

Täna Luksemburgis toimunud Euroopa Võrkpalliliidu CEVi kohtumisel selgusid meeste ja naiste 2019. aasta Euroopa Kuld- ja Hõbeliiga alagruppide koosseisud.

Kuldliigas osaleb 12 meeskonda ja 12 naiskonda, Hõbeliigas teeb kaasa 8 meeskonda ja 8 naiskonda. Mängitakse kodus-võõrsil süsteemis, finaalturniirile pääseb Kuldliigas iga alagrupi võitja ning koha nelja seas tagab ka korraldaja. Finaalturniiride korraldajad selguvad 2019. aasta alguses. Hõbeliigas pääseb finaalturniirile mõlema alagrupi võitjad ja parim teise koha omanik ning korraldaja. Kuldliiga võitja ja hõbemedali omanik pääsevad osalema FIVB Challenger Cupile, et võidelda pileti eest Rahvuste Liigasse. Hõbeliiga võitjad pääsevad järgmiseks aastaks Kuldliigasse.

Meie rahvusmeeskond tuli 2018. aastal Kuldliiga võitjaks ja tagas seega koha Challenger Cupile, ent pidi seal leppima kolmanda kohaga. Rahvusnaiskond jõudis Hõbeliiga finaalturniirile ehk nelja sekka ja sai lõpuks neljanda koha.

Eesti meeskond kuulub Kuldligas B-alagruppi koos Hollandi, Hispaania ja Horvaatiaga. Alagrupid moodustati vastavalt Euroopa koondiste reitingutabelile. Esimesed alagrupimängud peetakse 25.-26. mail, finaalturniir toimub 22.-23. juunil.

Meeste Kuldliiga alagrupid:

A-alagrupp: Belgia, Slovakkia, Türgi, Läti

B-alagrupp: Holland, Eesti, Hispaania, Horvaatia

C-alagrupp: Soome, Tšehhi, Ukraina, Valgevene

Rahvusnaiskonna vastasteks Hõbeliiga alagrupiturniiril on Sloveenia, Portugal ja Kreeka. Hõbeliiga alagrupiturniir algab 25.-26. mail, finaalturniir toimub 28.-29. juunil.

Naiste Hõbeliiga alagrupid:

A-alagrupp: Rumeenia, Gruusia, Iisrael, Küpros

B-alagrupp: Sloveenia, Portugal, Kreeka, Eesti

Kommenteeri uudist

Selgusid Euroopa Kuld- ja Hõbeliiga alagruppide koosseisud