Täna startisid Itaalias maalilisel Vulcano saarel kuni 20-aastaste rannavõrkpalli Euroopa meistrivõistlused, mille avapäeval nautisid meie paaridest võidurõõmu Jade Šadeiko ja Katariina Vengerfeldt.

Meie neiud pidasid Türreeni meres asuval ja Sitsiiliast 25 kilomeetrit põhjas oleval saarel ülimalt tasavägise avakohtumise. D-alagrupi esimeses voorus vajasid nad Bulgaaria paari Nikol Duleva/Lora Slavcheva alistamiseks 46 minutit. Kohtumise lõppedes olid tablool Šadeiko ja Vengerfeldti 2:1 (21:15, 19:21, 15:11) võidunumbrid.

Teises voorus pingeline heitlus jätkus, kui mindi vastamisi Taani paariga Astrid Elisabeth Mellmølle/Clara Windeleff. Paar nädalat tagasi toimunud U18 vanuseklassi EM-il jäid taanlannad jagama 17. kohta, meie neiud 25. positsiooni. Käimasoleva EM-i avavoorus olid taanlannad 21:15, 21:13 paremad Soome paarist Emilia Koivisto/Salla Rautiainen. Meie neidude vastu noppisid nad turniiri teise võidu, ent seda numbritega 24:22, 21:19. Reedel kell 13:40 mängivad Šadeiko ja Vengerfeldt soomlannadega. Neljase alagrupi võitja pääseb otse 16 hulka, teise ja kolmanda koha omanikel seisab sinna jõudmiseks ees play-off matš. Turniiri tulemusi saab jälgida SIIT.

Itaalias on võistlustules ka Siim Tammearu/Silver Maar, kes kohtusid avamängus Leedu paariga Patrikas Stankevicius/Aurimas Mazuras. Tervelt 52 minutit kestnud matš lõppes kahjuks vastaste 2:1 (21:17, 20:22, 15:9) paremusega. Õhtul ootas meie noormehi duell Venemaa paariga Vassili Ivanov/Sergei Gorbenko, kes pälvisid mullu U18 EM-il hõbemedalid ja avasid praeguse turniiri 17:21, 23:21, 17:15 paremusega Itaalia duo Samuele Cottafava/Marco Maletti üle. Meie noormeestega mängides võitsid idanaabrid avageimi kindlalt 21:9, teises jätkus pinget lõpuni, ent seegi lõppes Ivanovi ja Gorbenko paremusega (23:21). Itaalia paariga mängivad Maar ja Tammearu reedel kell 16:10. See kohtumine otsustab ühtlasi, kumb paar jätkab turniiri play-off ringis ja kumma jaoks on mängud lõppenud. Noormeeste turniiril saab kätt pulsil hoida SIIN.

U20 EM-finaalturniiril saab otsepildis Laola1.tv vahendusel jälgida esimese väljaku mänge SIIT. Paraku ükski meie paari osalusel peetav alagrupimatš peaväljakul ei toimu.

Meie järelkasvu kõrval astusid täna võistlustulle ka Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar. Montpellier’is startinud MK-sarja etapi otsustavas kvalifikatsiooniringis oli nende vastaseks Hollandi duo Ruben Penninga/Tom van Steenis. Avageimis oli kontroll pidevalt vastaste käes ja kuigi Nõlvak/Tiisaar vähendasid geimi alguses sisse tulnud kolmepunktilise kaotuse korraks minimaalseks (15:16), kuulus lõpp siiski hollandlastele. Kokku 17 minutit väldanud geim sai otsa seisul 21:18. Teises haarasid meie mehed kohe initsiatiivi, ent Penninga ja Steenis ei andnud alla ja jõudsid 21:20 ja 23:22 seisul ka matšpallini. Need õnnestus neutraliseerida ja geim 23-minutilise mängu järel lõpuks meie meestele 25:23. Otsustav vaatus möödus väga tasavägiselt, ent viimast korda olid Nõlvak ja Tiisaar ees seisul 11:10. Sealt tegid vastased 4:1 spurdi ja võitsid kolmanda geimi lõpuks 15:13.