06.11.201820:30

Saaremaa Võrkpalliklubi pidas täna Kuressaares ajaloolise mängu, kui CEV Challenge Cupi kvalifikatsiooniringi avakohtumises võõrustati Taani klubi Gentoftet. Saaremaa jaoks oli tegu noore klubi ajaloo esimese euromänguga ja seda oli Kuressaare spordihoonesse vaatama tulnud täissaali jagu fänne, kes ei pidanud pettuma, sest vaatamata konarlikule algusele suutis meeskond võidu koju jätta. Lõpptulemuseks 3:0 (34:32, 25:20, 25:15).

Vaata suurt galeriid!

Urmas Tali saatis algkoosseisus väljakule Artis Caicsi, Rauno Tamme, Eddie Rivera, Siim Põlluääre, Mihkel Tanila, Harri Palmari ja libero Johan Vahteri. Avageim kulges tasavägiselt, kuni külalised 14:10 ette rebisid ja Urmas Tali oli sunnitud kasutama esimest mõtlemisaega. Esimesest ehmatusest saadigi üle ja 16:16 seisul võttis mõtlemisaja juba Gentofte juhendaja Shane Smith. Taas kärises vahe neljapunktiliseks (21:17) Saaremaa kahjuks ja Tali kasutas veel mõtlemisaega. Vahetusest sekkunud vastaste 207 cm pikkune sidemängija Mads Kyed Jensen lõi võrgu kohalt palli maha, viies Gentofte juhtima 23:20, ent Siim Põlluääre võimas rünnak tõi Saaremaa punkti kaugusele - 22:23. 23:23 viigiseisult edasi sai publik nautida tõelist trillerit, kus mitu geimpalli oli kasutada mõlemal meeskonnal. Pika geimi lõpetas Rauno Tamme võimas tagaliinirünnak ja Saaremaa võitis avageimi 34:32!

"Aega läks meil alguses selle käima saamisega, eestlaste värk! Saaremaal on vist veel aeglasem see asi!" viskas 14 punktiga võitjate resultatiivseimaks kerkinud Rauno Tamme avageimi osas nalja. "Krobeline algus oli, ei olnud head voolavust. 18:22 vist olime esimeses geimis taga, sealt välja tulemine andis enesekindlust. Peatreener tegi seal ka hea vahetuse, tuues Helar Jala servima, suutsime lõpus oma asjad ära hoida, nemad aga eksisid. Tähtsatel punktidel suutsime oma side-outi hoida," lisas Tamme.

Teises geimis hargnesid sündmused vastupidi, Saaremaa haaras kohe ohjad enda kätte ning Gentofte oli pidevalt tagaajaja rollis. Korra jõuti punkti kaugusele, ent Põlluääre rünnak viis Saaremaa juhtima 14:11 ning Gentofte viigi- või edunumbrid enam tabloolt läbi ei käinud. Geim Saaremaale tulemusega 25:20. Kolmas vaatus kulges eelmisele sarnase stsenaariumi järgi ehk fännide trummid mürtsusid ja kodumeeskond tegutses nende rütmis enesekindlalt, juhtides geimi keskel juba 13:6 ja sellest seisust taanlased enam välja tulla ei suutnud. Saaremaa võitis geimi 25:15 ning mängu 3:0.

Nii Tamme kui peatreener Urmas Tali sõnul tekitas eurosarjas osalemine Saaremaal tuntavalt elevust. "Ikka oli eriline tunne, fännid annavad ikka palju juurde," sõnas Tamme. Peatreeneri sõnul mängitakse mitte ainult oma klubi või saare nimel, vaid kogu Eesti nimel. "Juba nädal aega on tunda olnud, et suur mäng oli tulemas, pasunad hüüdsid ja eile käisid juba fännid mängusärkides linnapeal. Rahvas oli super ja usun, et kogu Eesti võrkpallifännid elasid meile täna kaasa, mängisime ju kogu Eesti eest," ütles Tali.

Mängu osas tõdes Tali, et üles-alla kulgenud esimese geimi otsustavate hetke lahendustega jääb ta rahule. "Poisid suutsid pea külmana hoida ja väga rumalaid asju geimi lõpus ei tehtud. Teise ja kolmanda geimi alguses oli vastasel veel võtta palju, aga seal tulid Tamme õnnestumised ja saime minema. Aga pinget oli piisavalt ja Taanis mängivad nad kindlasti paremini. Meil on veel enne järgmise nädala kohtumist pidada liigamäng Selveriga," lisas peatreener.

Gentofte juhendaja Shane Smith ütles, et palju määras pikaks läinud avageim. "Esimene geim oli raske võitlus ja pärast seda oli meestel raske end vaimselt koguda. Suutsime teises geimis veel mängu tulla, aga lõpp läks raskeks. Publik oli suurepräane ja sellise rahva ees on lõbus mängida," kommenteeris Smith. "Peame püüdma kordusmängus Saaremaa rünnakute pidurdamisega paremini hakkama saama, samuti oma servi paremini lööma."

Saaremaa resultatiivseim oli 14 punktiga (+8) Rauno Tamme, Siim Põlluääre arvele kogunes 13 silma (+9) ja Eddie Rivera panustas 11 punktiga (+11). Saaremaa vastuvõtt oli 57%, rünnakuid lahendati 49-protsendiliselt, blokiga teeniti 6 ja serviga 4 punkti (eksiti 13 pallingul). Gentofte edukaim oli Peter Trolle Bonnesen 13 punktiga (+8). Taanlaste vastuvõtt oli 50%, rünnak 39%, blokipunkte kogunes 10 ja servil löödi 2 ässa ning eksiti 11 pallingul.

Kordusmäng toimub Taanis 13. novembril.

Kommenteeri uudist

Saaremaa võttis ajaloolises euromängus võidu