07.08.201912:55

Saaremaa Võrkpalliklubi on uueks hooajaks käed löönud ka viimase nurgaründajaga ja sellega on meeskond komplekteeritud. Javier Ernesto Jimenez Sculli puhul on tegemist 198 cm pikkuse ja 29-aastase mängumehega.

Jimenez on Kuuba koondist esindanud kuus aastat ja mänginud seal 107 mängu. 2016. aasta Rio olümpial oli Javier koondise kapten. Lisaks koduliigale on ta mänginud veel kõrgliigades Argentiinas, Kreekas ja Itaalias.

Javier on juba Saaremaal ja alustas esmaspäeval treeninguid koos ülejäänud meeskonnaga. Käesoleval nädalal liituvad võistkonnaga veel sidemängija Reto Giger ja diagonaalründaja Daniel Maciel. Vaid Rauno Tamme ja Beau Graham ühinevad meeskonnaga septembris, kui koondisesuvi on lõppenud.

Mõned küsimused Javierile

Miks sa valisid uueks hooajaks just Saaremaa Võrkpalliklubi ja palju sa Eesti võrkpallist ennem teadsid?

Kuna tunnen teie koondise treenerit Cretut, siis tema rääkis mulle klubi kohta positiivset ja julgustas liituma. Eesti koondise vastu olen ma varem ka mänginud ja eestlased jätsid mulle väga positiivse mulje.

Mis on sinu isiklikeks eesmärkideks järgmisel hooajal?

Mul on alati endale kõrged eesmärgid seatud. See hooaeg ei ole selles osas erinev. Soovin aidata meeskonda maksimaalselt nii mänguliselt kui emotsionaalselt ja saavutada klubi seatud eesmärgid.

Mida sa pead enda tugevusteks nurgaründajana?

Minu filosoofia võrkpallurina on, et parim viis meeskonda aidata on olla väljakul agressiivne. Usun, et minu tugevuseks on mitmekülgsus rünnakul.

 

Kommenteeri uudist

Saaremaa Võrkpalliklubiga liitus Kuuba koondislane