23.02.201918:30
Saaremaa (Foto: Allan Mehik)

Naiste Eesti meistrivõistluste tänases ainsas mängus võitis Saaremaa TalTech/Tradehouse'i.

Mõlemad naiskonnad läksid tänasele vastu võrdses seisus, kui üheteistkümnest kohtumisest oli võidetud kaheksa ja kogutud 24 punkti. Eile Audentese SG /Noortekoondist 3:1 (14, -22, 18, 11) tulemusega võitnud Saaremaa täna külla sõitnud TalTech/Tradehouse'ile geimi ei loovutanud, saavutades kodupubliku abiga 3:0 (22, 14, 20) võidu.

Võõrustajate edus oli suurimaid teeneid Kaisa Õunpuul, kes kogus üleplatsimängijana 19 punkti, millest koguni 9 tulid pallingul. Seejuures oli Õunpuu eriti hoos kolmandas geimis, tuues 11 punkti. Dorit Heinastu lisas omadele 14 ja Silja Ostrov 10 punkti. Maria Säästla lõpetas külaliste ridades vastasseisu 12 punktiga. Koduvõistkond oli parem pallingul, kus koguti külaliste kuue punkti vastu 15 punkti, ja rünnakul, kus näidati TalTechi 30-protsendilise efektiivsuse vastu 40-protsendilist efektiivsust. Blokis oli omakorda punktidega 7-6 edukam Tallinna naiskond.

Kuna Balti liigas osalevad Eesti võistkonnad (Tartu Ülkikool/Bigbank ja TalTech/Tradehouse) reastusid Balti liiga põhiturniiri lõpptulemuste alusel kohtadele 1-2, siis Eesti meistrivõistlustel 12 mängust 9 võitnud ja 27 punkti kogunud Saaremaa tuli kolmandaks. Teisena lõpetanud TalTech/Tradehouse võitis kaheksa mängu ja kogus 24 punkti. Põhiturniiri viimases mängus lähevad kolmapäeval Tartus vastamisi esikohal paiknev tiitlikaitsja Tartu Ülkikool/Bigbank ja ainsana võiduta püsiv KohilaVK/E-Service/Briketipoisid.

Naiste Eesti meistrivõistluste ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN.

Ajakava:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
22.veebruar 2019 kell 19:30 Audentese SH Saaremaa Audentese SG /Noortekoondis 3:1 (14, -22, 18, 11)
23.veebruar 2019 kell 16:00 Kuressaare SH Saaremaa TalTech/Tradehouse 3:0 (22, 14, 20)
27.veebruar 2019 kell 19:00 Tartu Ülikooli SH TÜ/Bigbank KohilaVK/E-Service/Briketipoisid Live-skoor