29.12.201722:25
Saaremaa karikavõit. Foto: Gertrud Alatare

Tartu Ülikooli spordihoones peetud Eesti meeste karikafinaalis alistas Saaremaa Võrkpalliklubi viiegeimilise lahingu järel 3:2 (23:25; 25:18; 22:25; 25:15; 15:9) kodusaalis mänginud Bigbank Tartu ja võitis seega uue klubi ajaloo esimese tiitli. Nii peab Tartu järgmist karikavõitu veel ootama, viimati krooniti Tartu esindusklubi Eesti karikavõitjaks aastal 2008, mil finaalis saadi jagu Selver Tallinnast.

Saaremaa üheks võidu võtmeks oli pikk pink ja rohkem käike. Peatreener Urmas Talil on teatavasti kasutada kaks väga head diagonaalründajat ja nii vahetas ta kolmanda geimi keskel Siim Põlluääre asemele väljakule Hindrek Pulga. Põlluäär tegi seejuures sinnani väga hea esituse, tuues 17 punkti (+12). Pulk oli samuti tasemel ja tema arvele jäi lõpuks samuti 17 punkti (+15). Tali sõnul tegi ta selle käigu, et mängurütmi muuta. „Mõlemad diagonaalid olid väga head, aga midagi oli vaja muuta sidemängija käekirjas ja see käik õigustas end igati. Meie rünnak oli alguses nüri. Samas ajas kehv algus mehed vihaseks ja viimastes geimides anti endast kõik,“ sõnas Tali.

Saaremaa klubi esimese karika osas tundis juhendaja mõistagi heameelt: „Poistele oli seda rohkemgi vaja kui mulle, eks see eneseusk lööb neil ikka teinekord kõikuma.“

Hindrek Pulk ütles, et pole küll hiljutise hüppeliigese vigastuse tõttu veel väga heas vormis, aga täna tuli peaaegu kõik välja. „Töötasime väga meeskondlikult ja tahe oli meeletu, aga meil ongi väga ühtne tiim. Teisel pool võrku ma seda ei näinud. Ise pole veel väga hea, aga kõik asjad tulid peaaegu ideaalselt välja,“ rääkis Pulk ja kiitis ka oma konkurenti Siim Põlluäärt. „Meil on kõva konkurents, aga samas on ka kindlam tunne, kui tean, et isegi kui endal välja ei tule, siis on Siim olemas. Meie pikk pink on suur eelis, mida teistel meeskondadel ei ole,“ lisas Pulk.

Bigbanki juhendaja Oliver Lüütsepp tõdes, et otsustavatel hetkedel ei suudetud mängu enda kasuks pöörata, sest kannatust ei jagunud. „Neljandas ja viiendas geimis panid vastased servil juurde ja sealt hakkas meie mäng ära kerima. Nemad said muudkui enesekindlust juurde ja meie ei pidanud oma asjadest kinni ja ei suutnud kannatada,“ sõnas Lüütsepp. „Kõige rohkem on kahju sellest, et suutsime saada kokku vaid 4 blokki! See on olematu tulemus.“

Statistikat: Lisaks Pulgale ja Põlluäärele jõudsid Saaremaal kahekohalise punktiskoorini ka Mihkel Tanila (15 punkti) ja Tomaš Halanda (13 punkti). Meeskonna vastuvõtt oli 56,4%, rünnak 56,8%. Servil tegi Saaremaa 13 viga ja lõi 8 ässa, blokist saadi 13 punkti.

Bigbank Tartu resultatiivseimaks kerkis tempomees Meelis Kivisild 21 punktiga (+19), Curtis Stockton lisas 17 punkti (+5) ja Mart Naaber 14 silma (+9). Tartu tegi pallingul 14 viga ja lõi 3 ässa, blokist saadi vaid 4 silma.

Vaata mängu galeriid!

Mängu käik:

Saaremaa läks avageimi juhtima 7:4, ent Bigbank viigistas 10:10. Tasavägine võitlus jätkus ja keegi vahet sisse ei suutnud mängida. Tomaš Halanda servivea järel sai Tartu punktiga ette 19:18, ent Siim Põlluäär pommitas kohe taas viigi tabloole. Rauno Tamme lõi Põlluääre servist võrgu kohale põrganud palli maha, viies Saaremaa ette 22:21 ning Tartu loots Oliver Lüütsepp võttis aja maha. Mõne hetkega pöördus Tartu kaotus 23:22 eduseisuks ning taas time-out. Samuel Joseph Walkeri rünnakust jõudis Bigbank geimpallini 24:22, ent siis eksis servil Brook Sedore. Curtis Stocktoni rünnak lõpeas avageimi Tartu kasuks 25:23.

Teise geimi keskel läks Saaremaa eest 14:9 ja seda vahet Oliver Lüütsepa juhendatav Bigbank tagasi mängida ei suutnudki. Geim Saaremaale ja mäng seega viigis 1:1.

Kolmas geim algas paremini Bigbanki jaoks, kes läks 9:6 juhtima. Helar Jala autirünnaku järel mindi teisele tehnilisele pausile Tartu 16:10 eduseisul. Mart Naabri järjestikused punktid suurendasid kodumeeskonna edu juba 22:15-le, ent Saaremaa jõudis veel vaid kahe punkti kaugusele (23:21). Alexander Tusch eksis siis aga servil ning Tartu sai esimese geimpalli. Seda realiseerida ei suudetud, küll aga löödi punktiks teine geimpall ja geim Tartule 25:22.  Bigbank asus mängu seega 2:1 juhtima.

Neljanda geimi algus kuulus Saaremaale 4:1 ja Oliver Lüütsepp võttis kiiresti mõtlemisaja. Vahe aga püsis ja Mihkel Tanila serviässast juhtis Saaremaa 8:4.Hiljuti hüppeliigest vigastanud Hindrek Pulk suurendas Saaremaa eduseisu 14:8-le, Tartul ei õnnestunud aga õieti miski. Geim läks Saaremaale 25:15 ja sarnaselt varem peetud naiste finaalile läks võitja selgitamiseks vaja viit geimi.

Otsustavas geimis viis Konstantin Rjabuhha serviäss Saaremaa meeskonna 3:0 ette ja sidemängija Alexander Tuschi rünnakust oli Saaremaa ees 5:1. Tanila serviässa järel oli Saaremaa poolte vahetuseks ees 8:3. Tartu ei leidnudki enam oma mängu ja Urmas Tali juhtis Saaremaa klubi ajaloo esimese tiitlini. Viimane geim võideti 15:9 ja kogu mäng 3:2.

Kommenteeri uudist

Saaremaa VK võitis klubi ajaloo esimese tiitli