10.05.201821:30
Saaremaa krooniti Eesti meistriks. Foto: Irina Mägi

Täna sai lõppakordi Eesti meistrivõistluste finaalseeria, kui Saaremaa Võrkpalliklubi alistas neljandat korda Bigbank Tartu ning krooniti esmakordselt Eesti meistriks. Seeria viienda kohtumise võitis Urmas Tali juhendatav meeskond 3:1 (22:25, 25:16, 25:23, 25:20) ning kogu seeria mängudega 4:1.

Täna oli Saaremaa resultatiivseim 21 punkti (+12) toonud Hindrek Pulk, samuti hea esituse teinud Rauno Tamme lisas 14 punkti (+8). Saaremaa vastuvõtuprotsendiks kujunes 56,2, rünnakuid realiseeriti 48,3%. Blokipunkte kogunes 8 (neist 4 tõi Pulk), servil löödi 7 ässa ja thti 16 viga.

Bigbanki poolel tõi Curtis Stockton 18 silma (+6), Meelis Kivisild tõi 13 punki (+10). Tartu meeskonna vastuvõtt oli 58,2%, rünnakuprotsent 39,3%. Blokist saadi 15 punkti (neist 4 tõi Mart Naaber). Servil löödi vaid 1 äss, vigu kogunes 12.

Tartu meeskonna juhendaja Andrei Ojamets õnnitles võitjaid ja tõdes, et Saaremaa oli sel korral lihtsalt parem. „Peab tunnistama, et küsimus ei ole ainult tahtmises, vaid ka oskustes. Kardinaalne vahe on kaitsemängus ja valmidus võidelda iga palli eest. Me ei olnud valmis seda tegema ja see oligi koht, kus meid murti ära. Iga võistkonna taset näitab see, kuidas mängitakse rasketel hetkedel ja kaotusseisus. Oskus kannatada mängis samuti rolli, nemad suutsid ära kannatada ja au nendele,“ sõnas Ojamets pärast viimaseks jäänud kohtumist Kanal12 vahendusel.

Võiduka meeskonna peatreener Urmas Tali kommenteeris: „Nii pikka hooaega ma ei mäletagi, see oli meeletu! Need kaks nädalat venisid nagu… ma ei oskagi öelda, mis, aga see oli meeletult raske. Et ta (seeria) nüüd niimoodi läheb, seda ei osanud keegi arvata,“ olid Tali esimesed laused pärast hooaja kolmandat tiitlit. „Sellel hooajal ei tulnud midagi kergelt. Kui (Kuressaares) poes juba järjekorras räägitakse ainult võrkpallist, siis midagi oli õhus! Super kaasaelamine fännidelt ja super tunne on väljakul olla, kui selline toetus on!“ Seda, mis tulevik Talile toob, ta veel öelda ei söandanud. „Laupäeval saame kokku ja siis räägime.“

Mängu käik:

Et Tartu meeskonnal oli juba mängu eel selg vastu selga, pigistati endast avageimis välja kõik. Hästi õnnestus rünnakutel Curtis Stockton ja Bigbank pääses juhtima 12:6. Edu ei loovutatud ja Mart Naabri rünnaku järel võeti geimivõit 25:22.

Saaremaa mängijad olid enne kohtumist avaldanud, et sooviksid seeria kodusaalis lõpetada ja teises geimis said oma asjad paremini käima just saarlased. Rauno Tamme vedamisel mindi teiseks tehniliseks vahejaks 16:12 juhtima. Geimi keskel asendas Urmas Tali algkoosseisus platsile tulnud diagonaalründaja Siim Põlluääre Hindrek Pulgaga. Mihkel Tanila serviässa järel (17:12) võttis Tartu loots Andrei Ojamets mõtlemisaja. Hea servi toel liikusid saarlased kindlalt edasi, juhtides Tamme rünnaku järel 23:15. Geimi võitis Saaremaa 25:16. Tartu rünnakuprotsent oli selles vaatuses vaid 25%.

Kolmas geim algas Pulga ässaga, ent seejärel tegutses paremini külalismeeskond, minnes Meelis Kivisilla temporünnaku järel 8:4 juhtima. Pulga võimas rünnak tõi Saaremaa kahe punkti kaugusele 8:10. Sama mees tõi oma meeskonna õige pea vaid punkti kaugusele 13:14. Pulk viigistas 16:16 ja pika pallivahetuse lõpetas Saaremaa blokipunkt, viies kodumeeskonna omakorda juhtima 17:16. 20:17 kaotusseisul võttis Ojamets veel mõtlemisaja ja Tartu jõudis punkti kaugusele, ent taas käristas Pulk vahe kahele silmale 21:19. Servivead mõlemalt poolt ja Tanila temporünnaku järel oli seis 23:21 Saaremaale. Stocktoni autirünnak andis geimpalli Saaremaale, ent Kivisild vähendas kaotusseisu 22:24-le. Veel punkt Tartule, ent Pulk oli taas mees omal kohal ja lõpetas geimi Saaremaale 25:23. Saaremaad lahutas nüüd tiitlist vaid üks geim.

Neljas geim algas pinevalt, Konstantin Rjabuhha viis 5:3 juhtima Saaremaa meeskonna. Naabri autirünnaku järel mindi esimesele tehnilisele vaheajale Saaremaa 8:5 juhtimisel. Mitme tehnilise praagi järel jõudis Bigbank kahe punkti kaugusele 8:10. Kivisilla rünnak hoidis Tartu lootusi elus, kui kaotusseis vähenes 12:15-le, ent teisele tehnilisele vaheajale mindi ikka Saaremaa 16:13 eduseisul. Pulk tõi oma 19. punkti ja viis Saaremaa 18:14 eduseisu. Vahe püsis, Helar Jalg ründas blokist auti ja Saaremaal oli esimene matšpall seisul 24:18. Kaks matšpalli päästsid tartlased ära, ent Jala rünnak lõpetas geimi tulemusega 25:20 ning mängu Saaremaale 3:1 ja ühtlasi oli tõsiasi Saaremaa klubi ajaloo esimene meistritiitel!

Vaata Irina Mägi fotosid!

Seeria avakohtumises jäi võõrsil 3:0 peale Tartu meeskond, neli järgmist mängu võitis Saaremaa 3:2, 3:1, 3:0 ja 3:1.

Saaremaa võit on klubi jaoks ajalooline saavutus, sest Eesti meistrivõsitlustel tehti kaasa alles esimest hooaega. Eesti meistrivõistluste kuld on Urmas Tali juhendatava meeskonna jaoks sel hooajal juba kolmas, sest võideti ka Eesti karikavõistlused ning Credit24 Meistriliiga.

Finaalseeria viimast mängu saab järelvaadata Postimehest!

3.-4. koha mängudes alistas Pärnu VK kolmel korral tiitlikaitsja Selver Tallinna ja võitis teist aastat järjest proksi.