24.03.201820:55
Saaremaa võitis Credit24 Meistriliiga. Foto: Irina Mägi

Credit24 Meistriliiga finaalis kohtusid põhiturniiri kaks paremat meeskonda ehk Saaremaa VK ja Pärnu VK. Kuigi finaali algus kulges Saaremaa taktikepi all, suutis 0:2 kaotusseisu jäänud Pärnu mängu viiendasse geimi viia. Seal jäi siiski peale kodupubliku marulist toetust nautinud Saaremaa, võites 3:2 (25:21, 25:19, 23:25, 20:25, 15:9). See oli oli esimest aastat liigas mängivale Saaremaale hooaja teiseks tiitliks, sest ka Eesti karikavõistlused võideti. Peatreener Urmas Tali ja mängijatest Siim Põlluäär said Balti riike ühendava liiga kuldmedali kaela teist aastat järjest, möödunud kevadel võitlesid nad kolme lõvi kujulise trofee Rakvere VK auhinnakappi.

Erinevalt poolfinaalist alustas Saaremaa poolel diagonaalründajatest Hindrek Pulk, kes oli poolfinaalis Rakvere vastu teinud suurepärase esituse. Pulk kerkiski taas kesksesse rolli, tegutsedes pidurdamatult ja kogudes lõpuks 33 punkti ning teenides ka MVP tiitli. Ta vedas Saaremaa esimeses geimis 25:21 ja teises 25:19 võidule. Siis ärkas ka Pärnu ning kaks järgmist vaatust kuulusid Avo Keele juhendatavale meeskonnale vastavalt 25:23 ja 25:20. Otsustavas geimis jäi Pärnu 1:5 kaotusseisu ja Pulga tegutsemise toel liikus Saaremaa kindlalt võidu suunas, võites geimi 15:9.

Pulk ise jäi tagasihoidlikuks, ent tunnistas, et nautis mängimist täiel rinnal. „Tõesti nautisin platsil olemist! Oli võimas tunne füüsiliselt ja vaimselt olin samuti hästi valmis selleks kohtumiseks,“ sõnas Pulk, kes sai vahetult enne kohtumise algust teada, et seekord alustab tema diagonaalründaja kohal. „Võidu tõi terve meeskonna armutu võitlus, grammigi ei antud alla! 2:0 eduseisul püüdsin mina iseendaga hakkama saada ja palju mõelda ei jõudnud. Raskeks läks neljandas geimis, aga igaüks pani nagu jaksas. Viiendas geimis läksin servima nagu jaksasin, kas kõik või mitte midagi!“ lisas Pulk.

Peatreener Urmas Tali sõnas, et lootis 2:0 eduseisus mängu 3:0 tulemusega lõpetada, ent nagu võrkpallis tihti, läks see plaan luhta. „Kui kahega peal olime, siis mõtlesin, mida teha, et 3:0 võita, aga välja ei mõelnud. Pärnul hakkasid asjad õnnestuma ja läks nagu võrkpallis tihti sellises seisus, aga eks selliste asjade pärast võrkpall meile meeldibki!“ kommenteeris Tali. „Minu jaoks on iga võit tähtis, mul neid tiitleid nii palju ei ole, et võidu üle vähem peaks rõõmustama.“

Pärnu juhendaja Avo Keel tõdes, et 0:2 kaotusseisust päästis neid servivigade tegemise lõpetamine. „Meie rünnak oli ka alguses enam-vähem, aga eksisime lubamatult palju. Ja Taavet Leppiku põlv andis juba avageimis tunda, teda oleks viiendas geimis väga vaja läinud,“ rääkis Keel. „Diagonaalründajat otsisin selles mängus lõpuni. Otsustavas geimis oli nende bloki-kaitse meie ründajatest lihtsalt parem,“ lisas Keel.

Võitjatele tõi Pulk 33 punkti (+19), 13 punkti lisas Matej Hukel (+4) ja 10 punkti (-1) Tomaš Halanda. Pärnu vastuvõtt oli 64,1%, rünnak 43,2%. Blokist teeniti 10 punkti ja serviga 6. Pärnu parimaks kerkis Edvinas Vaškelis 12 (+5), Tamar Nassar lisas 11 silma (+6). Blokist saadi 16 punkti (neist 6 läks Nassari nimele), serviga 4 (vigu tehi 22).

Pronksimatšis alistas Jekabpilsi Luši 3:2 (15:25, 19:25, 25:12, 25:22, 10:15) Rakvere VK.

Credit24 Meistriliiga Final Fouri parimad mängijad:

Parim mängija: Hindrek Pulk (Saaremaa VK)

Parim diagonaalründaja: Hindrek Pulk (Saaremaa VK)

Parim sidemängija: Alexander Tusch (Saaremaa VK)

Parimad temporündajad: Harri Palmar (Pärnu VK) ja Siim Ennemuist (Rakvere VK)

Parimad nurgaründajad: Tomaš Halanda (Saaremaa VK) ja Märt Tammearu (Pärnu VK)

Parim libero: Davis Melnis (Jekabpilsi Luši)

Mäng kokkuvõte:

Mängu algus oli igati finaali vääriline, oli pikki pallivahetusi ja võitlust. Sidemängija Alexander Tusch viis Saaremaa kodupubliku marulise toetuse toel 8:6 juhtima ja tõi ka järgmise punkti võrgu kohalt. Matej Hukel tõi kaks järjestikust punkti, esmalt temporünnakust ja seejärel lõi serviässa ning viis Saaremaa ette 14:11. Pulk tegutses tegutses pidurdamatult, viies kodumeeskonna 17:14 juhtima. Taavet Leppik vähendas vahet 15:17-le, ent eksis siis pallingul. Roberts Juchnevic vähendas vahe punktile, ent taas oli Pulk see, kelle kaks järjestikust punkti andsid Saaremaale 21:18 edu ja Avo Keel võttis mõtlemisaja. Pärnu võttis veel ühe mõtlemisaja kaotusseisul 20:22. Tomaš Halanda tagaliinirünnak võeti blokiga kinni ja vahe vähenes ühele punktile. Leppiku eksimuse järel teenis Saaremaa esimese geimpalli seisul 24:21. Geim lõppes Mihkel Tanila pommlöögist 25:21.

Pärnu läks teist geimi Harri Palmari serviässast 4:2 juhtima, ent Pulk viigistas 4:4 ja viis õige pea Saaremaa omakorda ette 6:4. Pulk jätkas pidurdamatus hoos nii servil kui rünnakul ja Pärnu ei suutnud vahet kuidagi tagasi mängida. Serviäss Pulgalt, seisuks 12:7 Saaremaale. Avo Keel vahetas Leppiku asemele platsile 17-aastase Märt Tammearu. Tuschi ja Hukeli koostööst sündinud temporünnaku järel mindi teisele tehnilisele vaheajale Saaremaa 16:11 eduseisul. Juchnevic ründas auti ja Keel võttis 15:20 kaotusseisul veel mõtlemisaja. Juchnevicilt veel resultatiivne rünnak ja Pärnu oli kaotusseisus 18:23. Palmari ja Juchnevici servivead lõpetasid geimi Saaremaa kasuks 25:19.

Saaremaa tegutses ka kolmanda vaatuse alguses sama enesekindlalt ja läks Halanda rünnakust juhtima 3:1. Avo Keel vahetas Juchnevici asemele mängu Edvinas Vaškelise, ent ka tema jäi Saaremaa bloki vastu hätta ja esimesele tehnilisele vaheajale mindi Saaremaa 8:6 juhtimisel. Äsja sekkunud noorukese Märt Tammearu rünnaku järel oli Pärnu kaotusseis 8:12. Pärnu pingutas nagu suutis, ent vahet alla kahe punkti ei saanud ja teisele tehnilisele vaheajale läks kodumeeskond pärast Rauno Tamme edukat rünnakut eduseisul 16:13. Tamar Nassar võttis blokiga kinni Pulga rünnaku ja Pärnu jõudis punkti kaugusele 15:16, ent järgmise rünnaku lõpetas Pulk edukalt. Harri Palmar viigistas seisu 18:18, ent kohe eksis Toms Švans servil. Palmar viis Pärnu juhtima 20:19 ja Avo Keele juhendatav meeskond oli ees ka 21:20, ent siis tõi taas punkti Pulk: 21:21. Blokipunkt Saaremaale ja time-out: 22:21. Palmar seadis taas viigi jalule: 22:22 ning Palmari ässpalling andis taas napi edu Pärnule: 23:22. Pulk lõi palli kindlalt maha ja seis tasa 23:23. Pärnu blokk andis suvepealinna meeskonnale esimese geimpalli seisul 24:23. Martti Keele blokk andis geimivõidu Pärnule tulemusega 25:23.

Neljas vaatus algas punkt-punkti heitlusena, Hukeli servivea järel sai Pärnu punktiga ette 5:4, ent kohe eksis servil ka Saar. Esimesele tehnilisele vaheajale mindi Saaremaa 8:6 eduseisul. Vaškelis seadis jalule 10:10 viigi ja jätkus võrdne võitlus, ent teiseks tehniliseks vaheajaks sai Saaremaa ikka kätte kahepunktilise edumaa 16:14. Tammearult väga raske punkt ja Pärnu blokipunkt lisaks ning seis 16:16. Saar lükkas palli Saaremaa platsile kavalalt maha ning viis Pärnu ette 17:16. Uskumatut mängu näitas taaskord vaid 17-aastane Tammearu, kes lisaks vägevale serviseeriale viis Pärnu ette 19:17. Vaškelis tegi skooriks 21:17 ja ka järgmine punkt kuulus Avo Keele meeskonnale: 22:18 Pärnu ees. Vaškeliselt serviäss lisaks ning Pärnu 23:18 eduseisul võeti veel time-out. Pulga kaks järjestikust rünnakut vähendasid Saaremaa kaotusseisu 20:23-le, taas võeti time-out. Vaškelis tõi seejärel Pärnule geimpalli ning tehnilise praagi tõttu läks ka järgmine punkt Pärnule. Geim seega Pärnule 25:20 ja sarnaselt pronksimängule otsustas meistri viies geim.

Pulk lõi viienda geimi alguses esmalt pommlöögiga Pärnu libero Silver Maari pikali ning lisas serviässa, viies Saaremaa ette 4:1. Vaškelise rünnak võeti Saaremaa bloki poolt kinni ja vahe neli punkti Saaremaa kasuks (6:2). Saaremaa blokk võttis ka Saare rünnakul kinni ning poolte vahetuseks oli seis tablool kodumeeskonna kasuks 8:5. Hukeli võimsa rünnaku järel juhtis Saaremaa 10:5. Pärnul ei õnnestunud enam miski ja Tammearu ründas blokki ja Saaremaa edu suurenes 13:6-le. Matšpalli ajaks tõusis publik püsti ja mängu lõpetas Švansi serviviga. Geim Saaremaale 15:9 ning kogu mäng ja meistritiitel seisuga 3:2 kuulus Saaremaale!

Vaata Irina Mägi galeriid tulisest finaalist!