04.05.201821:20
Saaremaa ja Bigbank Tartu 1. finaalmäng. Foto: Irina Mägi

Tartus A Le Coqi spordihoones peeti täna õhtul Eesti meistrivõistluste finaalseeria teine kohtumine, kus on vastamisi Bigbank Tartu ja Saaremaa VK. Kui ootamatult ühepoolseks kujunenud avakohtumisest väljus 3:0 võiduga Bigbanki meeskond, siis sel hooajal juba kaks karikat (Credit24 Meistriliiga ja Eesti karikavõistlused) võitnud Saaremaa näitas, et nii ühepoolseks see seeria ei kujune, võttes täna 3:2 (25:23, 19:25, 14:25, 25:21, 15:8) võidu ja viigistades seeria 1:1.

Võitjate edukaim oli Tomaš Halanda 16 punktiga (+8), Siim Põlluäär lisas 13 punkti (+6). Saaremaa meeskonna vastuvõtuprotsendiks kujunes 60,2, rünnakuid realiseeriti 42,5-protsendiliselt. Sulustamisega teeniti 9 punkti, servil löödii 7 ässa ja eksiti 18 pallingul.

Bigbanki resultatiivseim oli 18 punktiga (+4) Curtis Stockton, 17 silma (+8) jäi Stefan Kaibaldi arvele. Blokist saadi 12 punkti ja serviga 6 (vigu tehti pallingul 19).

Saaremaa diagonaalründaja Siim Põlluäär tõdes Kanal12 antud intervjuus, et loodetavasti sujuvad ka edasised mängud paremini kui avavaatus. „Algul ei saanud vedama, pärast ei saanud pidama. Jube punnitamine oli, aga õnneks saime hakkama. See paarinädalane mängupaus jättis augu ja ei leia õiget mängurütmi. Pärast avamängu vaatas iga mees peeglisse,“ sõnas Põlluäär. „Usun, et nüüd saime selle punni eest ära ja hakkab ladusamalt minema.“

Mängu käik:

Tartus peetud kohtumist alustas paremini Saaremaa meeskond, kes haaras kohe mängu alguses eduseisu ning suurendas seda teiseks tehniliseks vaheajaks 16:12-le. Bigbank ei suutnud seda vahet enam tagasi mängida ning Saaremaa võitis avavaatuse 25:23. Teist geimi alustas paremini kodumeeskond, kes haaras kohe kindlalt ohjad ning juhtis geimi keskel juba viie punktiga (18:13). Geim kuulus Tartule  25:19.

Kolmas geim küll algas paremini Saaremaa jaoks, kes läks 5:2 ette, ent möödus kokkuvõttes samuti Bigbank Tartu kontrolli all. Võimsalt rünnanud Tartu pääses teiseks tehniliseks vaheajaks ette 16:10 ja võitis geimi 25:14. Kolmandas geimis vigastas hüppeliigest ja pidi mängu pooleli jätma Rauno Tamme.

Neljandat geimi dikteeris alguses Saaremaa, kes juhtis pidevalt. Tartu jõudis esmakordselt pärast geimi algust viigini seisul 15:15. Ent Tomaš Halanda viis kohe Saaremaa taas ette 16:15. Punkt-punkti heitluses mindi geimi lõpuni. Brook Sedore´i rünnak lõpetas pika pallivahetuse ja viis Bigbanki ette 19:18. Ent mõni minut hiljem juhtis Siim Põlluääre rünnakust juba Saaremaa 20:19. Sedore´i tehniline praak andis Saaremaale 22:20 eduseisu ning Andrei Ojamets võttis seepeale mõtlemisaja. Lõpus olid kindlamad Saaremaa mehed ja Helar Jalg lõpetas rünnaku Saaremaale 25:21.

Viies geim algas tasavägiselt, Matej Hukeli servivea järel oli tablool 5:5 viik, mõlemad meeskonnad patustasid palju serviga. Põlluääre rünnak viis külalised 7:5 juhtima ja Stefan Kaibaldi rünnak võeti blokiga kinni ja poolte vahetuseks juhtis 8:5 Saaremaa. Heas hoos oleva Põlluääre järjekordse rünnaku järel olid tablool Saaremaa edunumbrid 11:6. Saaremaa suutis edu hoida ja võitis geimi 15:8 ning mängu 3:2. Finaalseeria on seega 1:1 viigis.

Finaalseeria teist mängu saab täispikkuses vaadata Postimehe vahendusel.

Seeria järgmine mäng peetakse pühapäeval kell 16.30 Tartus.

Kõikidest finaalseeria mängudest näeb otsepilti Kanal12 ja Postimehe vahendusel.

Pronksiseerias kohtuvad Selver Tallinn ja Pärnu VK, selle seeria avakohtumise võitis 3:2 Pärnu. Pronksiseeria mänge näitab otsepildis Postimees. Pronksiseeria ajakava ja tulemusi näeb SIIT.