03.04.201923:00
Saaremaa VK mängijad. Foto: Irina Mägi

Eesti meistrivõistluste pronksiseeriat asus juhtima tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubi, kes sai Rakvere Võrkpalliklubist avamängus võõrsil jagu 3:1 (25:17, 21:25, 25:14, 25:19).

Saaremaa meeskonna resultatiivseim oli 14 punktiga (+10) Rauno Tamme, 12 punkti (+9) lisas Siim Põlluäär. Saaremaa vastuvõtt oli 45%, rünnak 51%, blokipunkte saadi 11 ja servil löödi 5 ässa ning eksiti 8 pallingul.

Rakvere edukaim oli 17 punkti (+8) toonud Taavi Nõmmistu, Andris Õunpuu lisas 14 silma (+4). Rakvere vastuvõtt oli 55%, rünnak 40%, blokiga saadi 5 ja serviga 3 punkti (eksiti 13 pallingul).

Kolme võiduni peetava seeria teine mäng peetakse Kuressaare spordihoones 5. aprillil kell 20.00 ja kolmas samuti Kuressaares 7. aprillil kell 19.00. Vajadusel toimub neljas matš 11. aprillil kell 19.00 Rakveres ning viies 14. aprillil kell 17.00 Kuressaares. 

Kõik pronksiseeria mängud on otsepildis nähtavad Postimehe vahendusel.

Tulemusi ja live-skoori saab jälgida SIIT.

Rakvere jäi poolfinaalis mängudega 1:3 alla Bigbank Tartule, Saaremaa kaotas poolfinaalseeria 0:3 Pärnu Võrkpalliklubile. Finaalseeria Bigbanki ja Pärnu vahel algab 10. aprillil.

Mängu eel:

Saaremaa meeskonna peatreener Urmas Tali ütles, et nii tema isiklikult kui meeskond tahavad kindlasti hooaja medaliga lõpetada. "Ilma pronksita oleks meie hooaja lõpp katastroofiline, aga eks ka pronksi hind on üsna kõrgeks muutunud. Võtame seda seeriat täie tõsidusega, arusaadavalt on Rakverel hammas verel ja nemad on juba seeriasse tulles natuke justkui võitnud, meie aga kaotanud. Usun siiski, et oleme poolfinaali kaotusest üle saanud ja loodan, et ka mängijatel on piisavalt spordimehelikkust ja enese tõestamise tahet," rääkis peatreener seeria eel.

Rakvere VK juhendaja Andres Toode sõnul on nemadki motiveeritud. "Selge see, et tahame seda pronksi väga võita. Saaremaa on minu jaoks küll keerulisem vastane kui Tartu, aga midagi pole teha, tuleb nendega mängida. Loodan, et me selles seerias ikka midagi pakume," ütles Toode ja kinnitas, et kõik mehed on mänguvalmis. "Poolfinaalis jalga väänanud Taavi Nõmmistu on õnneks kiirelt paranenud ja kõik teised on samuti rivis."

Kommenteeri uudist

Saaremaa asus pronksiseeriat Rakvere vastu juhtima