27.11.201821:20

Saaremaa Võrkpalliklubi andis CEV Challenge Cupil täissaali pealtvaatajate ees Prantsusmaa tippklubile Poitiers´i Stade Poitevin lahingu, mis jääb võrkpallisõpradele kauaks meelde. Saaremaa jäi favoriidi vastu 0:2 kaotusseisu, ent suutis kodupubliku marulise toetuse ja suure tahtejõu toel välja võidelda viienda geimi. Lõpuks pidi Eesti klubi siiski vastu võtma 2:3 (19:25, 23:25, 27:25, 25:23, 10:15) kaotuse.

"Selliseid liblikaid pole ammu enne mängu kõhus olnud, tipptiim ju vastas ja ei tahtnud kedagi alt vedada. Eks oli ikka erilisem mäng võrreldes koduliigaga, aga täitsa mängitav oli, kui endast kõik anda ja ise uskuda, siis on kõik võimalik," olid 26 punktiga Saaremaa resultatiivseimaks kerkinud Siim Põlluääre esimesed sõnad. "Võitlesime alati lõpuni, see oligi täna võtmesõna. Viiendas ei löönud me ise ära, oma "bläkk", lisas Põlluäär.

Saaremaa meeskonna peatreener Urmas Tali kinnitas, et tal pole oma hoolealustele etteheiteid. "Läks ägedakse jah see mäng! On võimalik sellistele klubidele vastu saada küll, aga midagi jääb ikka puudu. Euromängud on emotsionaalselt teistsugused, igal punktil on teine hind ja neis oleme suutnud selle "lõvi" välja lasta. Saime täna siit kõvasti kogemusi ja poisid olid väga tublid. Kõik kaotused on kehvad, aga etteheiteid on raske leida. Ei ole see Prantsusmaa liiga Credit24 Meistriliiga vahe nii suur midagi," lisas peatreener naljaga pooleks. "Kõikumisi oli mõlemal meeskonnal, aga kolmandas ja neljandas geimis suutsime meie mängida suhteliselt vigadevaest mängu. Viiendas geimis oli aga prantslaste edu liiga suur ja viiendas geimis pole enam aega sellest välja tulla nagu eelnevates geimides," lisas Tali.

Poitiers´i peatreener Brice Donat tunnustas esiti Saaremaa meeskonda ja publikut. "Saaremaa võitles ja näitas nauditavat võrkpalli ja nad ei andnud alla ka 0:2 kaotusseisus. Fännid on samuti kiidusõnu väärt, nad olid terve kohtumise vältel hingega asja juures ja elasid igale punktile asjatundlikult kaasa," sõnas Donat. "Kolmandas geimis hakkasime meie liiga palju eksima ja tekkis paanika, Saaremaa seevastu riskis serviga ja mängis kaitses vägevalt. Usun, et pärast neljandat geimi oli Saaremaa mängijatel teatud pingelangus, mistõttu neil viienda vaatuse algus ebaõnnestus," lisas Donat.

Mängu käik:

Saaremaa alustas koosseisus Eddie Rivera, Rauno Tamme, Siim Põlluäär, Harri Palmar, Mihkel Tanila, Lukasz Makowski, libero Johan Vahter. Kohtumist Kuressaare spordihoonesse oli vaatama tulnud täismaja ehk tuhatkond inimest ja meeskond alustas fännide rõõmuks mängu suurepäraselt, minnes Põlluääre rünnaku järel 5:1 juhtima, ent prantslased jõudsid 5:5 viigini. Edasi jätkus tasavägine mäng kuni geimi keskpaigani, Prantsusmaa tippklubi üleolek ei ilmnenud üheski elemendis. Pärast 5:5 seisu kärises vahe esmakordselt punktist suuremaks, kui Poitiers 18:16 juhtima läks ja suurendas Saaremaa eksimuste toel edu 20:17-le ning seejärel juba 22:17-le. Geimi võitis Poitiers 25:19.

Teist geimi alustas paremini Poitiers, minnes ette 5:2. Saaremaa ei jätnud aga jonni ja jõudis punkti kaugusele 10:11. 12:15 kaotusseisus võttis Urmas Tali mõtlemisaja, et geim käest ei libiseks. Põlluäär viigistas 17:17 ning Tamme viis Saaremaa 19:17 juhtima, kuid Prantsusmaa klubi pööras kaotusseisu kiirelt 20:19 eduseisuks. Tanila blokipunkti järel oli tablool viik 22:22 ja vastaste eksimuse järel samuti viigiseis 23:23, ent geimi võitsid siiski külalised tulemusega 25:23.

Kolmas vaatus algas saarlaste jaoks pahaendeliselt ja 0:3 kaotusseisus võttis peatreener Tali mõtlemisaja. Seisul 0:4 vahetas Tali sidemängijaid ning Makowski asemel sekkus Artis Caics. Koguti end ning suudeti raskest seisust välja tulla, vähendades kaotusseisu 6:7-le. Saaremaa hoidis küll „hammastega“ vastasest kinni, ent geimi keskel jäädi 12:17 kaotusseisu. Jõuti veel kahe punkti kaugusele 15:17, misjärel kärises vahe õige pea aga taas neljale punktile. Veel läks mänguks, sest Saaremaa tuli punkti kaugusele 21:22 ning Rivera ilus rünnak seadis jalule viigi 22:22! 24:24 seisult tõi punkti Rivera, andes oma meeskonnale 25:24 edu. Esimene geimpall läks Saaremaal luhta, ent Tanila tõi teise geimpalli seisul 26:25 ning see realiseeriti. Geim seega Saaremaale 27:25!

Neljandat vaatust alustas kodumeeskond fännide kõrvulukustava trummipõrina saatel hästi, haarates 5:2 edu. Poitiers toibus kiirelt, jõudes 6:6 viigini. Saaremaa suutis Palmari rünnakust edu käristada kolmepunktiliseks 12:9 ning Põlluääre löögist oldi ees 14:10! Veel suudeti juurde panna ja vahe kärises juba viiepunktiliseks 16:11! Saaremaa pakkus tõeliselt nauditava elamuse kõigile saalisolijaile. Poitiers vahetas sidemängijat. Pika pallivahetuse järel jõudis Prantsusmaa klubi kahe punkti kaugusele 15:17, mispeale Tali mõtlemisaega kasutas. Punkt Caicsilt ja Saaremaa eduseis püsis - 19:16. Kolmandas geimis Tamme asemel mängu sekkunud Helar Jala punkt lõpetas pika pallivahetuse Saaremaa kasuks 21:18, tagaliinirünnak Rivera esituses ja tablool oli seis 22:19. Esimene geimpall tuli Saaremaale seisul 24:21, seda aga ei realiseeritud ja võeti mõtlemisaeg. Realiseerida suudeti lõpuks kolmas geimpall ning geim kuulus Saaremaale tulemusega 25:23! Mäng seega viigis 2:2!

Otsustavat geimi läks Poitiers juhtima 5:1 ja Talilt tuli kiirelt time-out. Pooli vahetati külalismeeskonna 8:1 eduseisul. Jõuti veel 8:12 seisuni, ent geimi päästmiseks oli Poitiers´i edu siiski liiga suur ning geimi võitis Prantsusmaa klubi 15:10 ja kohtumise 3:2.

Statistikat: Siim Põlluäär tõi Saaremaale 26 punkti (+21), Eddie Rivera lisas 19 silma (+10). Poitiers´i resultatiivseim oli 18 punktiga (+17) Andrii Kutsmus. Saaremaa vastuvõtt oli 56%, rünnakuid realiseeriti 45-protsendiliselt, blokiga teeniti 9 ja serviga 2 punkti (14 viga). Poitiers´i vastuvõtt oli 51%, rünnak 43%, blokipunkte kogunes 7, servil löödi 2 ässa ja eksiti 13 pallingul.

Korduskohtumine Prantsusmaal peetakse 4. detsembril.

Kolmapäeval, 28. novembril kell 19.00 peab käesoleva hooaja esimese euromängu Pärnu Võrkpalliklubi, minnes samuti CEV Challenge Cupi raames kodusaalis vastamisi Itaalia klubi Monza Vero Volleyga.