21.11.201820:15
Saaremaa meeskond ja peatreener Urmas Tali. Foto: Irina Mägi

Täna läksid Eesti meeste karikavõistluste veerandfinaalis esimest korda vastamisi tiitlikaitsja Saaremaa VK ja Rakvere VK ning kindla 3:0 (25:20, 25:20, 25:18) paremuse pani maksma Saaremaa meeskond.

Urmas Tali juhendatava meeskonna edukaim oli täna 18 punktiga (+15) Siim Põlluäär, Rauno Tamme lisas 10 silma (+8). Saaremaa vastuvõtt oli 41%, rünnak 46%, blokipunkte teeniti 4, servil löödi 8 ässa (neist 5 Põlluäär) ja tehti 7 viga. Rakvere poolel jõudis ainsana kahekohalise punktiskoorini Taavi Nõmmistu, kes tõi 10 punkti (+2). Rakvere vastuvõtt oli 43%, rünnak 36%, servil löödi 1 äss ja tehti 10 viga, blokiga saadi samuti vaid 1 punkt.

Veerandfinaali korduskohtumine toimub 24. novembril kell 17.00 Kuressaares.

Saaremaa näol on tegu tiitlikaitsjaga, Rakvere lõpetas eelmise aasta karikavõistlused poolfinaalis, kus tuli alla vanduma just Saaremaale.

Selles tabelispooles kindlustas viimati poolfinaalikoha Selver Tallinn, kes sai kahel korral jagu Eesti Maaülikooli Spordiklubi meeskonnast.

Teises tabelipooles on poolfinaalikoha kindlustanud Pärnu VK, kes sai kahel korral jagu esiliigaklubist TalTech/Kiili. Sama tabelipoole teises veerandfinaalis on vastamisi Bigbank Tartu ja esiliigameeskond Tallinna Ülikool ja avakohtumises võttis Bigbank 3:0 võidu. Seeria teine kohtumine peetakse 25. novembril.

Vaata ajakava ja tulemusi!

Mängitakse kodus-võõrsil süsteemis kuni finaalini. Edasi pääseb kaks võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on 1 võit ja 1 kaotus, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Kaheksandikfinaalid peavad olema mängitud 29. oktoobriks, veerandfinaalmängud 16. novembriks ja poolfinaalmängud 10. detsembriks.      Karikafinaalid toimuvad 22. detsembril. Finaalide toimumispaik selgub pärast poolfinaale ja 2018. aasta karikafinaalid toimuvad selle meeskonna kodusaalis, kes lõpetas kahest finalistist 2017/2018 hooajal Eesti meistrivõistlused kõrgemal kohal.

Kommenteeri uudist

Saaremaa alustas veerandfinaali Rakvere vastu veenva võiduga