06.12.201721:10
Võidukas Saaremaa meeskond. Foto: Facebook

Kolmapäeval jätkusid meeste karikavõistlused, kui esimeses poolfinaalis läksid vastamisi Rakvere VK ja Saaremaa VK. Rakvere kodusaalis peetud kohtumise võitis 3:0 (25:18; 25:23; 25:17) Saaremaa.

Saaremaa oli parem igas elemendis. Servi vastuvõtt oli nende kasuks 74,5% vs 62,7%, rünnak 50% vs 42,4%. Blokiga teenisid mõlemad 7 punkti, Saaremaa eksis servil 6 korda ja lõi 5 ässa, Rakvere eksis servil 13 korda ja ühtegi serviässa ei löönud. Võitjate resultatiivseimaks tõusis 18 punktiga (+15) Siim Põlluäär, 14 silma (+8) kanti Tomaš Halanda arvele. Rakvere parim oli 11 punktiga (+4) Tanel Uusküla, 10 punkti (+2) lisas Andris Õunpuu.

Korduskohtumine peetakse 14. detsembril kell 19.00 Kuressaare Spordikeskuses.

Veerandfinaalis lülitas Rakvere konkurentsist esiliigameeskonna TTÜ/Kiili (avamäng võideti 3:0, kordusmäng samuti 3:0). Saaremaa alistas kahel korral tulemusega 3:0 Selver Tallinna.

Teises poolfinaalis on vastamisi Bigbank Tartu ja TTÜ, esimene mäng peetakse 12. detsembril kell 19.00 Tartu Ülikooli spordihoones. Kordusmäng TTÜ spordihoones toimub 15. detsembril kell 18.30. Bigbank sai avakohtumises Pärnult 2:3 kaotuse, ent võitis korduskohtumise 3:1 ja pääses seega edasi. TTÜ oli kahel korral 3:0 üle esiliigameeskonnast LotusTimber/Neemeco SK-st.

Kõikidest poolfinaalidest teeb otseülekande Postimees.

Karikavõistlustel selgub edasipääseja kahe mängu kokkuvõttes. Kui mõlemad võistkonnad võidavad ühe kohtumise, määrab edasipääseja punktide arv. 3:0 ja 3:1 edu annavad võitjale kolm ja kaotajale null punkti, 3:2 paremuse eest teenib võitja kaks ja kaotaja ühe punkti. Punktide võrdsuse korral mängitakse edasipääseja selgitamiseks kuldne geim. Finaalis selgub võitja ühe mänguga.

Karikavõistluste ajakava ja kõiki tulemusi näeb SIIT.