29.03.201917:00

  Eesti rannavõrkpalli karikasari kannab 2019. aastal nime Rannavolle Grand Prix 2019 ning koosneb kuuest etapist. Naistele toimub neli karikaetappi, lisaks karikavõistluste finaal ja Eesti meistrivõistlused. Meestele toimub kolm karikaetappi, lisaks EEVZA turniir, karikafinaal ja Eesti meistrivõistluste etapp. Lisaks toimub mitme etapi raames harrastajatele uudne öövolle turniir. 

  Rannavolle Grand Prix 2019 etapid:

  Sportland Cup (Rakvere, 8.-9. juuni)

  Jazz Pesulad Cup (Tartu, 15.-16. juuni)

  Pirita Cup (Tallinn, 29.-30. juuni)

  Nathan/McDavid Cup (Pärnu, 12.-14. juuni)

  Aunman Cup ehk karikafinaal (Viljandi, 27.-28. juuli)

  Eesti meistrivõistlused (Paide, 10.-11. august)

  Sarja peakorraldaja Tauno Lipp selgitas võistlussüsteemi. "Rakveres, Tartus ja Pirital toimuvad karikaetapid, kus võistlejad koguvad punkte ja Viljandisse karikavõistluste finaali pääseb osalema 16 paremat mees- ja 16 paremat naispaari. Pärnus toimub nagu eelnevatelgi aastatel meestele Ida-Euroopa meistrivõistluste (EEVZA) etapp ja samuti teeme tööd selle nimel, et naistele saaks samale nädalavahetusele samuti EEVZA etapi. Täpsemalt selgub lähikuudel," rääkis Lipp.

  Rakvere etapp toimub Rakvere linnapäevade raames, kus Kastani tänava on muutunud laada tänavaks ja rannvolle väljakud on spordikeskuse rannavõrkpalli väljakute alal, kuhu rajatakse kaks peaväljakut. Tartu etapp peetakse taas Raekoja platsi ja rannaspordiväljakutel. Pirita rannas toimuv etapiga samal ajal toimub seal lisaks noorte karikasarja etapp. Seega tuleb kolm päeva täis rannavõrkpalli. Pärnu etapp toimub taas rannaspordiväljakutel, mis on läbinud uuenduskuuri.

  "Hea meel on uue tulijana tervitada Viljandi etappi, sest seal pole rannavõrkpalli etappi toimunud 20 aastat. Peaväljak rajatakse bussijaama ja Centrumi vahelisele parklasse ja üritus toimub Viljandi pärismusmuusika festivali ajal. Teised väljakud asuvad all Viljandi rannas, kus samal ajal toimub ka noorte etapp" lisas Lipp. Paides toimuvatel Eesti meistrivõistlustel luuakse inna keskväljakule kaks peaväljakut, et rannavõrkpall veel rohkem melu keskele tuua.

  Lipu sõnul oli eesmärk, et GrandPrix toimuks melu ja teiste ürituste keskel. "Pärnu ja Pirita rannas ning Tartu Raekoja platsil liigub rahvast, seega nende etappide ajal on pealtvaatajad garanteeritud. Rakvere, Viljandi ja Paide etappidega samaaegselt toimuvad linnades suuremad üritus, mis peaks samuti inimesi ka meie väljakute äärde toome," loodab peakorraldaja.

  Etappide ajakava koostades arvestati ka Läti rannavõrkpalli kalendriga, et võimalikult vähe turniire toimuks samaaegselt. See annab võimaluse meie mängijatel Lätti mängima minna ja Läti mängijatel Eestisse tulla.

  Lisaks on mõeldud ka harrastajatele, kes saavad kaasa lüüa linna keskel peetavatel ööturniiridel. "Keskustesse loodud väljakud saavad rakenduse ka öisel ajal, sest sel hooajal toimub karikasarjaga koostöös uus harrastajate sari „Öövolle”, mida mängitakse Rakvere, Tartu, Viljandi ja Paide etappidel peaväljakutel reede ja laupäeva hilisõhtust kuni ööni välja. Täpne võistluste süsteem ja sarja ülesehitus on teostamisel. Väljakud valgustatakse ja plaan on tekitada valgustatud võrk ja piirid. Idee tekkis eelmisel suvel, kui paljud harrastussportlased tahtsid vingetel peaväljakutel õhtul mängida ja trenni teha," rääkis Lipp uudsest ideest. 

  Kommenteeri uudist

  Rannavolle Grand Prix 2019 koosneb kuuest etapist