24.11.201820:15
Saaremaa alistas RTU. Foto: Irina Mägi

Nädalavahetusel toimub meeste karikavõistlustel kaks veerandfinaalkohtumist, kui täna läksid teistkordselt vastamisi tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubi ja Rakvere Võrkpalliklubi. Kuigi Saaremaa  võttis 3:0 võidu, oli tegu põneva kohtumisega, sest kaks esimest geimi lõppesid mõlemad tulemusega 27:25. Pühapäeval kohtuvad Tallinna Ülikool ja Bigbank Tartu.

Saaremaa edukaim oli tänases mängus 11 punktini (+5) jõudnud Siim Põlluäär, Eddie Rivera lisas 8 silma (+5). Saaremaa vastuvõtt oli 65%, rünnak 44%, blokist saadi 5 ja serviga samuti 5 punkti (eksiti 10 servil). Rakvere meeskonna resultatiivseimaks kerkis 11 punktiga (+7) Taavi Nõmmistu, 10 silma (+5) lisas Andris Õunpuu. Rakvere vastuvõtt oli 57%, rünnak 43%, blokipunkte teeniti 5, servil löödi 2 ässa ja tehti 16 viga.

Mängu statistika!

Rakvere lõpetas ka eelmise aasta karikavõistlused poolfinaalis, kus tuli samuti alla vanduma Saaremaale.

Saaremaa poolfinaalivastaseks on Selver Tallinn, kes sai kahel korral jagu Eesti Maaülikooli Spordiklubi meeskonnast.

Pühapäeval kell 15.00 mängivad teises tabelispooles esiliigameeskond Tallinna Ülikool ja Bigbank Tartu samuti oma teise veerandfinaalmängu. Esimese kohtumise võitis Tartu 3:0.

Selles tabelipooles on poolfinaalikoha kindlustanud Pärnu VK, kes sai kahel korral jagu esiliigaklubist TalTech/Kiili.

Vaata ajakava ja tulemusi!

Mängitakse kodus-võõrsil süsteemis kuni finaalini. Edasi pääseb kaks võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on 1 võit ja 1 kaotus, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Karikafinaalid (meestele ja naistele) toimuvad 22. detsembril. Finaalide toimumispaik selgub pärast poolfinaale ja 2018. aasta karikafinaalid toimuvad selle meeskonna kodusaalis, kes lõpetas kahest finalistist 2017/2018 hooajal Eesti meistrivõistlused kõrgemal kohal.